همه چیز درباره ورق های فولادی ضد سایش

قیمت ورق اهن

معرفی ورق های فولادی ضد سایش

ورق های فولادی ضد سایش نمونه منحصر به فردی از نوع فولاد های مسطح هستند. این نوع از ورق های فولادی در مقابل ساییدگی و خراش بسیار مستحکم خواهند بود. نگاهی به قیمت انواع آهن آلات:

قیمت آهن الات

قیمت تیرآهن

قیمت میلگرد

در ساختار این ورق ها از نوعی آلیاژ خاص استفاده می شود که توانایی سختی بسیار بالایی را اجرا خواهند کرد. استقامت این ورق ها در برابر سایش موجب شده است که بسیاری صنعت گران آن ها را به نام ورق هاردوکس نیز شناسایی کنند.

قیمت ورق اهن

نحوه تولید ورق های ضد سایش فولادی

این نوع از ورق های فولادی دارای چرخه تولید مشابه با سایر فولاد های مسطح هستند. جهت تهیه این سازه ها ابتدا سنگ آهن در کوره ها ذوب می شود و پس از آنکه سنگ به ماده ای مذاب تبدیل شد، صنعت گران به تصفیه آن اقدام خواهند کرد.

در تصفیه فولاد ها مواد اضافی و ناخالصی ها به طور کامل حذف می شود. در مقابل کربن، نیکل، کروم، منگنز و بور به مایع فولاد اضافه می شود. سپس در قسمت ریخته گری فولاد ذوب شده را به اسلب تبدیل خواهند کرد. در ادامه با کمک فرآیند نورد، فولاد های مسطح ضد سایش تولید خواهند شد.

عوامل موثر بر افزایش مقاومت در برابر سایش

همانطور که اشاره شد، استفاده از آلیاژ های ویژه ای موجب ارتقا مقاومت سازه های فولادی در برابر سایش می شود. در ادامه می بایست اشاره کرد که تنها استفاده از آلیاژ های منحصر به فرد برای ساخت ورق های ضد سایش کافی نخواهد بود.

به همین دلیل با پیروی از عملیات حرارتی و استفاده از کار سختی به تولید و تهیه این نوع سازه های فولادی پرداخته خواهد شد.

مهم ترین برند های ورق ضد سایش

نحوه تولید ورق های ضد سایش فولادی و حساسیت کاربری آنها موجب شده است که تنها برخی از برند ها در ساخت این نوع مصالح موفق عمل کنند. در ادامه به شناخته شده ترین برند ها اشاره شده است.

  • دورستات
  • هاردوکس
  • دیلیدور
  • ولدوکس
  • راک استار
خلاصه مطالب

ورق های فولادی ضد سایش به عنوان مستحکم ترین ورق های فولادی موجود شناخته می شوند. این ورق ها با اعمال عملیات های حرارتی متنوع و افزایش سختی آن ها تولید خوا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *