کاربرد ورق های فولادی برای ساخت کابین آسانسور

ورق فولادی

ضرورت مصرف ورق های فولادی در کابین آسانسور

ورق های فولادی با دارا بودن قابلیت های متعدد گزینه های بسیار مناسبی برای ساخت و طراحی کابین های آسانسور هستند. این ورق های مقاوم سازی شده موجب زیبایی، دوام و مقاومت اتاقک های آسانسور خواهند شد.

البته با در نظر داشتن حساسیت کاربری این ورق های مسطح فولای نمی توان از هر نوع آن برای تولید اتاقک های آسانسور ها استفاده کرد. بنابراین در ادامه مطالب به معرفی بهترین نوع ورق های مستحکم فولادی برای ساخت کابین ها آسانسور پرداخته شده است.

قیمت آهن الات :

بهترین نوع ورق های فولادی برای ساخت کابین

همانطور که اشاره شد، ورق های مستحکم فولادی متناسب برای ساخت اتاقک آسانسور ها می بایست دارای ویژگی های منحصر به فردی باشند. بسیار ضروری است که این ورق ها دارای زیبایی فوق العاده، مقاومت در برابر ضربه یا خوردگی و دوام بالایی باشند. به همین علت صنعت گران بسیاری ورق های استیل فولادی را مناسب ترین گزینه برای ساخت کابین آسانسور ها می دانند.

ورق های استیل فولادی علاوه بر دارا بودن ویژگی های مذکور، در برابر زنگ زدگی، تغییر رنگ و رطوبت از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.

ورق فولادی

سایر کاربرد ورق های استیل فولادی

در ساخت کابین های آسانسور از ضخیم ترین نوع ورق های مذکور برای ایجاد دیواره استفاده می شود. همچنین برای تکمیل ساخت سازه های مذکور از ورق های استیل نازک تر برای ساخت درب، سقف و لولا ها استفاده خواهد شد. این کاربری های متعدد موجب افزایش تمایل تولیدکنندگان به ایجاد تنوع بیشتر در سازه های فوق شده است.

انواع ورق های استیل فولادی

در قسمت قبل اشاره کردیم که برای ساخت بسیاری از قطعات کابین های آسانسور استفاده از ورق های استیل فولادی ضرورت دارد. به همین علت افزایش مصرف یا تقاضا این ورق ها موجب ازدیاد تنوع آن ها می شود. در ادامه مطالب به انواع مختلف ورق های مسطح مذکور اشاره شده است.

  • ورق های استیلی طرح دار
  • فولاد های مسطح استیلی براق
  • ورق استیل خش دار و مات
  • استیل های مسطح گندمی
خلاصه مطالب

ورق های فولادی از کاربردی ترین تجهیزات ساختمانی شناخته می شوند. یکی از اصلی ترین کاربری های این سازه های منحصر به فرد ساخت کابین آسانسور ها می باشد. البته با توجه به تقاضا بسیار این قطعات فولادی، تولیدکنندگان بسیاری اقدام تولید انواع متفاوت این فولاد های کاربردی خواهند کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *