همه چیز درباره پروفیل رانر و کاربری آن

رانر

درباره پروفیل رانر

پروفیل رانر از کاربردی ترین سازه های فولادی به شمار می آید که در صنعت ساختمان سازی به عنوان اجزا قالب بندی بنا های بتنی استفاده می شود.

بخش عمودی این نوع پروفیل ها به نام پروفیل های استاد نیز شناخته خواهند شد و تنها بر روی دیوار های غیر باربر قابلیت ارا خواهند داشت. در ادامه مطالب به بررسی بیشتر این سازه منحصر به فرد فولادی خواهیم پرداخت.

بررسی چیستی پروفیل استاد

پروفیل استاد که به عنوان قالب های دیوار های غیر باربر شناخته می شوند در افزایش نما و ارتقا زیبایی منزل های مدرن کاربرد دارند. این سازه ها دارای وزن بسیار ناچیزی هستند که برای حفظ بقا دیواره های غیر باربر مورد اسفاده قرار می گیرند.

این قالب به زمین یا سقف محکم متصل می شود و جهت افزایش استحکام آن توسط دیوار های پیش ساخته گپی به صورت کامل پوشش دهی خواهند شد.

در معماری این دیوار های تزیینی را به نام دیوار های کناف می شناسند و با توجه به مزیت هایی که دارند مورد استفاده قرار خواهند داد.

ساختار پروفیل های استاد

با در نظر داشتن کاربری این سازه ها برای حفظ حجم و جرم مناسب آن ها نیازمند به طراحی دقیق تری خواهد بود. ضرورت این قالب به میزانی حائز اهمیت است که در صورت عدم وجود آن ها قابلیت اجرا مستحکم دیوار های کناف وجود نخواهد داشت.

به همین علت برای تکمیل ساخت این پروفیل ها از دو بخش عمودی و افقی استفاده خواهد شد که هر دو نوع این پروفیل ها به روش نورد سرد تهیه می شوند.

مزیت های مصرف پروفیل مذکور

پروفیل های نام برده با توجه به کاربری خاصی که دارند به صورت استلنس استیل ضد زنگ و با کمترین وزن ساخته خواهند شد.

همانطور که در مطالب فوق نیز به آن اشاره شد، این سازه ها جهت زیبا سازی چیدمان داخلی منازل کاربرد بالایی دارند، با این حال نمی توان از تاثیر مزایا آن ها در میزان تقاضا چشم پوشی کرد. به همین علت در ادامه مطالب به بررسی سایر مزایا این سازه خواهیم پرداخت.

  • مستحکم در برابر ضربات
  • هزینه به صرفه
  • مقاوم در برابر اکسید شدن
  • دارای وزن کم و مناسب
  • متنوع در طراحی
  • عرضه به صورت پیش ساخته
  • تسریع در روند چیدمان
  • دارای قابلیت تعویض و ترمیم
  • مقاوم سازی شده در برابر زلزله
  • راحتی در نصب و اجرا

بررسی هزینه این سازه

همانطور که اشاره شد، پروفیل های مذکور از محصولات فولادی پر کاربرد هستند. از آنجا این سازه ها از ورق های گالوانیزه تهیه می شوند، با ایجاد نوسان در قیمت گالوانیزه شاهد تغییر قیمت این سازه ها نیز خواهیم بود.

البته مقدار حجم مورد نیاز و شکل هندسی مورد نظر نیز می تواند از عوامل موثر در تعیین قیمت این ورق ها باشد.

خلاصه مطالب

پروفیل رانر از کاربردی ترین مصالح فولادی است که در چیدمان داخلی منازل مورد استفاده قرار می گیرند. این سازه ها با توجه به وزن کمی که دارند مناسب برای اجرا دیوار های غیر باربر خواهند بود.

البته از اصلی ترین ویژگی این محصولات می توان به مقاومت بیشتر آن ها در برابر زلزله و کاهش خسارات تحمیل شده اشاره کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *