10 / 10
از 3 کاربر

ورق آهن

انواع ورق ساختمانی با متریال مختلف در سطح بازار عرضه می شوند که مصارف گسترده ای در امور ساخت و ساز دارد. بازرگانی آهن و فولاد میران با مدیریت عالی توانسته فعالیت مجموعه را در زمینۀ تأمین و فروش آهن و فولاد آغاز نموده است. این مجموعه بر اساس استانداردهای بین المللی، ورق آهن را تأمین و عرضه می کند. جهت آشنایی هر چه بیشتر شما، این پست را تهیه نموده اند و در اختیار شما کاربران گرامی در سراسر کشور قرار داده است. صنایع مختلف جهت خرید انواع ورق فولادی می توانند با واحد فروش این مجموعۀ معتبر تماس گرفته و سفارشات خود را ثبت و در محل مورد نظر تحویل بگیرند.

موارد کاربرد انواع ورق ساختمانی

همانطور که در ابتدا بدان اشاره نمودیم، عمدۀ محصولات فولادی به صورت ورق ساخته می شوند و به بازار عرضه می شوند و هر کدام از آنها در امور مختلف مورد استفاده قرار گرفته می شوند. در ادامۀ متن به معرفی انواع ورق آهن خواهیم پرداخت و اینکه ویژگی و موارد کاربرد آنها در چه صنایعی بیشتر قابل ملاحظه می باشد.

  • ورق فلزی سیاه
  • ورق روغنی
  • ورق آجدار
  • ورق گالوانیزه
  • ورق رنگی
  • ورق استیل
  • ورق اسیدشویی
  • ورق کرکره ای

هر کدام از ورق های فلزی دارای ساختار خاصی هستند که موجب تمایز آنها با دیگر ورق آهن می گردد. به عنوان مثال انواع ورق سیاه را می توان در امور ساخت و ساز مشاهده نمود چون از جنس آهن ساخته شده است که با عنوان فولاد کم کربن شناخته می شود و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته می شود.

ورق آهن

انواع ورق ساختمانی تولید و جهت بکارگیری در قسمت های مختلف پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته می شوند. به عنوان مثال انواع ورق آهن گالوانیزه گرم از فولادهای 36A و 1011A ساخته می شوند و به راحتی می توان بر روی آنها عملیات جوشکاری را انجام داد و مقاومت بالایی در برابر عملیات حرارتی با دمای بالا دارد. ضمن آنکه دارای قابلیت انعطاف پذیری بالایی است و جهت امور ساخت ظروف مورد استفاده قرار گرفته می شوند.

موارد کاربرد گستردۀ ورق سیاه را می توان در امور ساخت سازی، تانکرسازی، صنعت خودروسازی، کشتی سازی، صنایع سنگین، صنعت هواپیمایی و غیره مشاهده نمود. جهت خرید ورق ساختمانی، وزن، ابعاد و میزان ضخامت آنها نقش بسزایی در موارد کاربرد آنها خواهد داشت.

کاربرد عمدۀ انواع ورق سیاه را می توان در ساخت اسکلت ساختمان، سوله سازی، سقف شیروانی و ... مشاهده نمود. از ویژگی های قابل توجه ورق سیاه می توان قابلیت کشش آن اشاره نمود که مصارف گسترده ای علاوه بر ساخت و ساز در امور ساخت ماشین آلات سنگین دارد و معمولاً از ورق های سیاه منعطف تر استفاده می شود.

مجموعۀ آهن میران در لیست محصولات آهن و فولاد قادر به عرضۀ انواع ورق ساختمانی یا همان ورق های سیاه در ابعاد استاندارد و از پیش تعریف شده با قیمت ارزان تر از بازار می باشد. بیش از 30 سال دارای سابقۀ درخشان در حوزۀ فروش انواع آهن آلات همانند تیرآهن، میلگرد، پروفیل، نبشی ناودانی و ... می باشد و توانسته اند به منظور نیاز بازار امکان خرید انواع ورق ساختمانی را در لیست محصولات در دسترس مشتریان قرار دهند.

خرید انواع ورق سیاه

با ذکر مطالب مذکور می توان به اهمیت کاربرد انواع ورق سیاه در اجرای پروژه های ساختمان سازی پی برد. از نظر متالوژیکی ورق، اشاره شده است که ورق سیاه از فولاد نورد گرم که در دمای بالاتر از 930 درجه سانتی گراد ساخته می شوند و به میزان قابل توجهی دارای خاصیت فرم پذیری هستند و می توانند در قسمت های مختلف پروژه های ساخت و ساز از آنها استفاده نمود. به دلیل داشتن سطح خارجی با آثار اکسیداسیون و زنگ زدگی که دارای حالت مات است با عنوان ورق سیاه شناخته می شود چون همچون ورق گالوانیزه و یا ورق روغنی دارای حالت براق نیست.

امروزه در سطح بازار آهن امکان خرید ورق آهن در ابعاد و چگالی های مختلف برای صاحبان کسب و کار فراهم می باشد و می توانند متناسب با مصارفی که دارند، ورق ساختمانی با استاندارد DIN تعریف شده را با ضخامت های مختلف تهیه نمایند.

ورق آهن

قیمت انواع ورق سیاه

افرادی که قصد خرید ورق سیاه دارند، بر اساس جدول بندی تعریف شده برای این محصول، انتخاب و خرید خود را انجام می دهند. شاخص های اصلی که در جدول انواع ورق سیاه می توان مشاهده نمود عبارتند از طول، عرض و ضخامت بر حسب میلی متر و وزن بر حسب کیلوگرم می باشد. بدین ترتیب متناسب با مصارفی که کارفرما نیازمند به ورق ساختمانی است، آنها را تهیه می نمایند.

نکتۀ مهم که در رابطه با محاسبۀ وزن ورق سیاه وجود دارد، اطلاع دقیق از شاخص های ظاهری ورق می باشد. در واقع حاصل ضرب اعداد طول ورق، عرض ورق، ضخامت و چگالی ورق برابر با وزن ورق سیاه می باشد. معمولاً چگالی آهن در حالت استاندارد برابر 7/86 تعریف می شود.

پیش از خرید انواع ورق آهن، محاسبۀ وزن هر ورق لازم و ضروری است چون نقش اساسی بر روی وزن یک ساخت و ساز خواهد داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید انواع ورق ساختمانی و دیگر ورق های فولادی پیشنهاد می کنیم با مجرب ترین کارشناسان فروش بازرگانی آهن میران مشورت نمائید.

البته می توانید پیش از خرید، درخواست لیست قیمت انواع ورق آهن و جدول وزن ورق های ساختمانی را داشته باشید. با کسب اطلاعات جامع، راحت تر می توانید سفارش خرید ورق سیاه را برای مصارف صنعتی مجموعۀ خود ثبت نمائید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :