نبشی و ناودانی اروپایی

نبشی از جمله قطعات فلزی به شمار میرود که در سازه ساختمان کاربرد فراوانی دارد. وظیفه اصلی نبشی متصل کردن دو قطعه فلزی به یکدیگر است. متصل کردن پل ها به ستون ها و همچنین صفحات فلزی به ستون ها از طریق نبشی انجام میشود.برای تولید خرپا نیز از نبشی استفاده میشود. از دو روش برای ساخت نبشی ها استفاده میشود:

نبشی هایی به نام پرسی وجود دارند که از یک ورق ۶ متری تشکیل میشود و از وسط به صورت عرضی خم میشوند. نبشی هایی نیز که از همان ابتدا به صورت نبشی تولید و ساخته میشوند که نبشی فابریک نام دارند.

از جمله پروفیل هایی که نیز در ساختمان و صنعت کاربرد دارد و مصارف زیادی دارد ناودانی میباشد.ناودانی ها به صورت مشبک و ساده تولید میشوند.ناودانی هایی که در ساخت سازه های سبک به کار میروند مشبک گفته میشود.از ناودانی های ساده نیز برای مصارف صنعتی استفاده میشود.

نبشی و ناودانی از لحاظ کیفیت و کارایی تفاوت هایی با جنس های ایرانی و چینی دارند و عمر بالاتری در استفاده خواهند داشت در صورتی که به دنبال نبشی و ناودانی هستید که میزان سال بیشتری عمر کند پیشنهاد میکنیم از نبشی و ناودانی اروپایی خریداری نمایید.

نبشی و ناودانی اروپایی از ناودانی و نبشی هایی است که از ضخامت بیشتری برخوردار هستند و همین ضخامت بیشتر نیز وزن آنها را افزایش داده است و نسبت به نبشی و ناودانی های ایرانی وزن به مراتب بالاتری دارد. از نبشی و ناودانی اروپایی به دلیل همین ضخامت و وزن بالا در پروژه های ساختمانی بزرگ و همچنین پروژه های صنعتی استفاده میشود. نبشی و ناودانی اروپایی بواسطه همین کیفیت بالا قیمت بالاتری نیز در مقایسه با ناودانی و نبشی های ایرانی دارد. البته شاید این تصور برای شما ایجاد شود نبشی و ناودانی اروپایی با توجه به نام خود در کشورهای اروپایی تولید میشوند که در واقع اینگونه نیست و تنها از استاندارد های اروپا در ساخت آنها پیروی شده است. نبشی و ناودانی های اروپایی حال حاضر بازار ایران را کشورهایی نظیر ترکیه، چین و همچنین روسیه تولید میکنند. در این بین نیز نبشی و ناودانی های ساخت کشور ترکیه از محبوبیت بالاتری در میان خریداران برخوردار هستند.

قیمت نبشی و ناودانی اروپایی

نبشی و ناودانی های اروپایی چه در اروپا تولید شده باشند و چه در کشورهای دیگر از محصولات فلزی وارداتی وحسوب میشوند که همین موضوع قیمت آنها را تحت تاثیر زیادی قرار میدهد. نوسانات ارزی از مهمترین عوامل در افزایش یا کاهش قیمت نبشی و ناودانی اروپایی هستند و در صورتیکه نرخ ارز افزایش یابد در مدت کوتاهی قیمت نبشی و ناودانی ها نیز افزایش می یابد. هزینه حمل نیز بر روی قیمت نبشی و ناودانی اروپایی تاثیر مستقیمی مانند نوسانات ارزی دارد. شرکت های وارد کننده باید هزینه زیادی را بابت واردات این نبشی ها و ناودانی ها به کشور بپردازند که موجب افزایش قیمت آنها برای عرضه به بازار مصرف خواهد شد. برای خرید  نبشی و ناودانی های اروپایی با قیمت مناسب ابتدا بهتر است استعلام قیمتی را از کارشناسان شرکت بازرگانی آهن و فولاد میران  دریافت نموده و سپس سفارش خود را ثبت نمایید. 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :