کاربرد پروفیل صنعتی

پروفیل صنعتی از جمله پروفیل های مناسب برای ساخت تجهیزات و قطعات صنعتی است که در ساخت آنها از دو نوع  نورد گرم و همچنین نورد سرد استفاده میشود. نورد های گرم در واقع همان شمش های فولادی هستند و در مقابل نورد سرد نیز ورق های فولادی هستند که این ورق ها توسط دستگاه های مخصوص، خم و پرس شده و سپس برای مصرف عرضه میشوند. از پروفیلهای صنعتی در صنایع گوناگونی همچون خودروسازی، بخش های نظامی و از این دست صنایع استفاده بسیار زیادی میشود. از پروفیل هایی که به شکل مربع و مستطیل هستند امروزه در صنایع خودروسازی استفاده میشود. همچنین پروفیل های به شکل z در ساخت سقف سوله ها کاربرد فراوانی دارند. پروفیل های صنعتی از مزیت های زیادی برخوردار هستند. یکی از مزیت های پروفیل های صنعتی در استقامت بالای آنها میباشد.

استقامت پروفیل های صنعتی بسیار بالاست و به همین دلیل است که از آنها در این بخش یعنی بخش های صنعتی استفاده میشود. این پروفیل ها با وجود اینکه استقامت بسیار بالایی دارند اما وزن آنها بسیار کم و مناسب میباشد. این وزن کم باعث شده تا وزن کلی قطعه و یا سازه نیز کاهش یابد. گذر زمان و همچنین آب و رطوبت هیچ تاثیری بر روی کیفیت پروفیل های صنعتی نخواهد گذاشت زیرا میزان مقاومت این پروفیل ها در برابر آب و رطوبت و همچنین گذر زمان بسیار زیاد است.

خرید پروفیل صنعتی

برای تولید پروفیل های صنعتی از مواد اولیه گوناگونی استفاده میشود که مرغوب بودن مواد میتواند تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت آنها داشته باشد. هر چه کیفیت پروفیل بالاتر باشد در نتیجه ماندگاری آن نیز طولانی تر خواهد شد. برای خرید پروفیل صنعتی برای اینکه بتوانید پروفیل با کیفیت و در عین حال با قیمت مناسب را خریداری کنید پیشنهاد میکنیم تا شرکت آهن میران یکی از شرکت های فعال در زمینه فروش انواع آهن آلات و فلزات را انتخاب نمایید. این شرکت با کارشناسان خبره و مجرب خود میتواند اطلاعات مورد نیاز قبل از خرید را در اختیار شما قرار داده تا خریدی آگاهانه را تجربه نمایید.