10 / 10
از 125 کاربر

میلگرد

میلگرد از جمله الیاژ و فلزات بسیار پرکابرد در صنایع و ساختمان سازی به شمار میرود.از این الیاژ بسیار پر کاربرد به منظور تقویت کردن سازه های بتنی و همچنین سنگی به کار میرود که از طریق ان میتواند نیروی کششی را تحمل کند.خاصیت بتن به گونه ایست که میتواند نیروهای فشاری وارد شده را تحمل کند اما نیروهایی که به صورت کششی به بتن وارد میشوند باعث شکستن و ترک خوردن بتن میشوند. از این رو از میلگرد برای تقویت بتن استفاده میشود تا در برابر نیروهایی کششی استقامت داشته باشد. از میلگرد به صورت افقی و عمودی در ساختمان سازی و همچنین پل سازی استفاده فراوانی میشود.سطح میلگرد ها به طور کلی به صورت اجدار ساخته میشوند.دلیل اینکار چسبندگی بهتر بتن و میلگرد میباشد. برای خرید میلگرد با ما در بازرگانی آهن و فولاد میران تماس بگیرید. برای خرید میلگرد باید به نکات مختلفی توجه نمایید. انواع میلگرد یکی از نکاتی است که در خرید میلگرد باید به آن توجه نمایید.

قیمت میلگرد

کاربرد انواع میلگرد

خرید میلگرد علاوه بر اینکه برای ستون ساختمان استفاده می شود برای استفاده های دیگری نیز در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. از خرید میلگرد برای زیاد کردن مقاومت کششی بتن نیز استفاده می شود. از میلگرد راستا یا سیتکا  که دارای یک شاخه می باشد که در انتهای ان نیز از برجستگی وجود دارد برای این منظور استفاده می شود که نسبت به طول میلگرد دارای 90 درجه زاویه می باشد. یکی دیگر از مواردی که خرید میلگرد برای آن مورد استفاده قرار می گیرد برای ساخت خاموت و رکابی می باشد که دلیل استفاده از این نوع از میلگرد مهار کردن نیروی برشی می باشد.

انواع روش تولید میلگرد در کشورها

طریقه تولید میلگرد در کشورهای مختلف از یک دیگر متفاوت  می باشد بنابراین، این که نحوه تولید میلگرد چگونه باشد بر اساس نوع آب و هوا و میزان زلزله خیزی و نوع خاک بستگی دارد بنابراین تولید میلگرد در کشورهای مختلف از هم متفاوت می باشد و استانداردهای مختلفی برای تولید میلگرد در هر کشور وجود دارد. از آن جا که در کشور ما ایران دارای تنوع آب و هوایی می باشیم از تمام استاندردهایی که در کشورهای مختلف از آن ها استفاده می شود بهره می گیرند تا میلگرد مناسب را تولید نمایند.

انواع مختلف میلگرد

تولید میلگرد در ایران بر اساس استانداردهای کشور روسیه تولید می شود. برای خرید میلگرد در ایران با 4 دسته A1، A2، A3 و A4 رو به رو می شوید. در ساختار این نوع از انواع میلگرد از کربن، سیلیسیم و دیگر عناصری مثل منیزیم، فسفر و گوگرد که مقدار آن ها کم تر می باشد استفاده شده است. با تغییرات در نسبت این مواد می توان ویژگی های مکانیکی متفاوتی را از میلگرد انتظار داشت.

  • میلگرد A1 در بازار با نام س-240 شناخته می شود. خرید میلگرد از این نوع برای خم کاری و مخصوصاً جوشکاری استفاده می شود. میلگرد با شماره های 8 تا 10 از این نوع میلگرد محسوب می شود.
  • خرید میلگرد A2 نیز در بازار با آج-340 شناخته می شود که دارای سطح آجدار مارپیچی شکل می باشد. برای ساخت مواردی که نیاز به خم شدن داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد برای مثال برای ساخت خاموت و رابیتس از این نوع از میلگرد استفاده می شود.
  • میلگرد A3 نیز در بازار با نام آج-400 خوانده می شود. سطح روی این نوع از میلگرد به جناقی معروف می باشد چون آج آن شبیه به قفسه سینه می باشد. برای ساخت تیرچه سفالی، بتنی، اسکلت فلزی و ساخت ستون ها و فندانسیون خرید میلگرد از ای نوع مورد  استفاده می گیرد. علت اج دار بودن این نوع میلگرد افزایش سطح چسبندگی به سیمان می باشد.
  • میلگرد  A4  نیز با نام اج-500 در ایران شناخته می شود و طرح روی آن به شکل 7و 8 می باشد و به آن در هنگاه خرید میلگرد آجدار ترکیبی و یا مرکب می گویند.

یکی دیگر از مواردی که خرید میلگرد بر آن اساس طبقه بندی می شود قطر میلگرد می باشد که در بازار ایران میلگرد دارای قطری بین 6.5 تا 40 میلی متر می باشد. خرید میلگرد  دارای قیمت های مختلفی می باشد که بر اساس نوع ساخت و کیفیت میلگرد متغیر می باشد.

عوامل موثر در قیمت میلگرد

پارامتر های زیادی در قیمت میلگرد تاثیر گذار هستند که باید برای خرید به آن توجه شده و در نظر گرفته شوند. به طور کلی میلگرد در مدل ، نوع، سایز و حالت در انواع مختلف قرار گرفته و هر یک قیمت متفاوتی دارد. پس افراد با توجه به استفاده ای که از این قطعه دارند در نوع مناسب آن را خریداری می کنند. میلگرد کاربرد فراوانی در صنعت ساختمان سازی دارد بنابراین قیمت میلگرد تاثیرات زیادی در قیمت ساخت و ساز خواهد گذاشت.

امروزه شاهد افزایش قیمت بسیار زیادی در میلگرد هستیم و بی ثباتی ارز یکی از دلاییل آن است. گرچه در این میان دلالانی هم وجود دارند که موجب افزایش بیشتر قیمت ها شده و باید به آن رسیدگی شود. در واقع این قطعه از قطعه های اصلی در ساخت و ساز ها و عمران به حساب می آید و قطعه ی جایگزینی ندارد. با افزایش تقضا در خرید میلگرد ، نیز شاهد افزایش قیمت در میلگرد خواهیم بود.

هر یک از این میلگرد ها با توجه به استفاده های گوناگون به تولید رسیده و افراد باید در زمان خرید دقت لازم را داشته باشند که نوع مناسب را برای استفاده ای که دارند تهیه کنند و آن را با قیمت های مناسبی خریداری نمایند. برای اطلاع دقیق از لیست قیمت میلگرد به سایت مرکز آهن میران مراجعه نمایید.

برای خرید به صورت اینترنتی نیز می توانید اقدام نمایید، با مراجعه به سایت شرکت آهن میران ، بهترین خرید را تجربه کنید و با هزینه ی بسیار مناسب ، محصولات مورد نظرتان را سفارش دهید تا در زمان کوتاهی محصولات را تحویل بگیرید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :