10 / 10
از 3 کاربر

میلگرد آج دار

میلگردها در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارند. که از جنس فولاد ساخته میشوند در ساختمان سازی و داخل بتن ها به کار میروند.در اصل میلگرد ها به منظور جبران مقاومت کششی در بتن به کار میروند.میلگرد ها انواع مختلفی دارند.یکی از انواع میلگردها میلگرد آجدار میباشد.تفاوتی که بین میلگرد آجدار و همچنین میلگرد های ساده وجود دارد در شکل ظاهری و مصارف مختلف انها است.شکل ظاهری میلگرد های آجدار به گونه ایست که یک نوع نخ یا شبیه نخ به دور میله پیچیده شده و دور تا دور ان را فرا گرفته است.به احتمال زیاد این نوع از میلگرد را در ساختمان سازی زیاد دیده باشید و به چشمتان اشنا بیاید.از میلگرد آجدار بسته به ضخامت و اندازه ان مصارف گوناگونی میشود.میلگرد های اجدار انواع مختلفی دارند.میلگرد های آجدار مارپیچ، میلگرد آجدار جناقی و میلگرد آجدار مرکب از انواع میلگرد های آجدار هستند.از جمله مزیت های میلگرد های آجدار در سازه هایی  که از بتن ساخته شده اند میتوان به خاصیت مقاومتی کششی این نوع میلگرد و همچنین ارتجاعی بودنان اشاره کرد.میلگرد آجدار مشخصات محاسباتی نیز دارد که مقاومت تسلیمی،اسپیسر میلگرد و مقاومت کششی از این جمله به شمار میروند.

کاربرد میلگرد آجدار

میلگرد آجدار از پر کاربردترین و رایج ترین نوع میلگرد برای ساخت سازه های بتنی میباشد که میتواند مقاومت کششی بسیار خوبی را برای بتن بوجود آورد و از تخریب بافت آن بر اثر فشار وارد آمده حاصل از وزن زیاد جلوگیری کند. میلگرد آجدار همانطور که از نامش نیز پیداست از آج و یا همان شیار بر روی خود برخوردار است که در واقع وظیفه درگیر نمودن میلگرد با بتن نیز بر عهده همین آج ها میباشد. این آج ها به گونه ای با بتن چسبندگی ایجاد میکنند که به هیچ وجه حتی با تکان های شدید همچون تکان های حاصل شده از زمین لرزه نیز جدا نخواهند شد. میلگرد آجدار در انواع مختلفی تولید میشود و هر کشوری بر اساس استاندارد های خود میلگرد های متناسب با سازه های مسکونی و همچنین سازه های کوچک و بزرگ را تولید و برای مصرف به بازارهای داخلی عرضه میکند. کشور ما نیز مطابق با استاندارد های کشورهای مختلف دنیا مانند روسیه، آمریکا و همچنین کشورهای اروپایی انواع میلگرد های آجدار را تولید میکند که از جمله این میلگرد ها باید به میلگرد نوع  A1،A2،A3 و A4‌ اشاره نمود.

خرید میلگرد آجدار

برای خرید میلگرد ابتدا باید مراکز معتبر و مجاز مانند شرکت بازرگانی آهن و فولاد میران را انتخاب کنید که از سابقه طولانی در زمینه فروش آهن آلات برخوردار هستند. اما تفاوت خرید میلگرد آجدار از مراکز معتبر  با مراکز فروش غیر معتبر چیست؟ استاندارد بودن میلگرد های آجدار از جمله دلایلی است که با توجه به ان باید خرید خود را از مراکز معتبر انجام دهید. میلگردها باید بر اساس استاندارد های کشور ایران تولید شده باشند. برای خرید میلگرد آجدار باید گرید آنرا مد نظر قرار دهید و متناسب با نیاز خود میلگرد با گرید مناسب را انتخاب و خریداری کنید. برای خرید میلگرد آجدار با گرید متناسب با سازه خود میتوانید با کارشناسان آهن میران تماس حاصل کرده و مشاوره کاملی را قبل از خرید دریافت نمایید. 

 

قیمت میلگرد آجدار 


برای مشاهده  قیمت میلگرد به صفحه لیست قیمت میلگرد  در صفحه اصلی سایت مراجعه فرمایید.

همچنین میتوانید برای دریافت لحظه ای قیمت انواع آهن آلات در کانال تلگرامی بازرگانی آهن و فولاد میران عضو شوید لینک کانال در سایت موجود میباشد 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :