سیم آرماتور و سیم خاردار

قبل از اینکه بتن ریزی یک ساختمان انجام شود نیاز است تا میل گردها با طراحی و نظر کارشناسان به همدیگر گره خورده وبسته شوند.سیم آرماتور بدین منظور تولید و عرضه شده است.این کار باعث میشود تا در طول عملیات بتن ریزی از جا به جا شدن بتن جلوگیری شود.از مفتول های نرم فلزی یا سیم آرماتور که قطر ۱.۵ میلیمتر دارند برای بستن دو میلگرد به یکدیگر استفاده میشود که به اصطلاح به این عمل گره زدن میگویند.

برخی از محصولات فلزی وجود دارند که کاربرد آنها در ساختمان سازی و یا حفاظت از سازه ها بسیار زیاد میباشد. سیم آرماتور و سیم خاردار از جمله محصولات فلزی هستند که به ترتیب در ساختمان سازی و حفاظت از اماکن مورد استفاده زیادی دارند. سیم آرماتور ها برای متصل نمودن میلگردهایی که در فونداسیون، ستون ها و سقف سازه به کار میروند مورد استفاده قرار میگیرند و قادر هستند تا یک اتصال محکم و پایدار را ایجاد کنند. سیم آرماتور ها با وجود اینکه درون بتن قرار میگیرند اما به هیچ وجه زنگ نمیزنند و مانند میلگردها از طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستند. اما سیم خاردار ها کاربرد کاملا متفاوتی نسبت به آرماتور ها دارند و همانطور که میدانید برای حفاظت از اماکن و جلوگیری از ورود وسایل نقلیه، افراد و همچنین حیوانات به یک محدوده مشخص به کار برده میشوند. سیم خاردارها قابل حمل بوده و با استفاده از آن دیگر نیازی به دیوار  کشی و صرف هزینه های هنگفت بدین منظور نخواهد بود.

انواع سیم آرماتور و سیم خاردار و کاربرد آنها

سیم آرماتور و سیم خاردار انواع مختلفی دارند که هر یک کاربرد خاص خود را نیز دارند. از انواع سیم آرماتور میتوان به سیم آرماتور تسمه ای و سیم آرماتور فابریک را نام برد. سیم آرماتور تسمه ای از مقاومت خوبی برخوردار است اما مقاومت آن مانند دیگر انواع سیم آرماتور نیست. قیمت این نوع سیم آرماتور بسیار مناسب و به همین دلیل برای پروژه هایی که به سیم ارماتورهای ارزان قیمت نیاز میباشد مورد استفاده قرار میگیرد. سیم آرماتور فابریک از بهترین نوع میلگرد تولید میشود و مقاومت بسیار بالایی نیز دارد. این نوع سیم آرماتور به دلیل کیفیت بالا ، قیمت بالاتری را نیز به خود اختصاص داده است.  از انواع سیم خاردار که کاربرد فراوانی نسبت به دیگر سیم خاردارها نیز دارند میتوان به سیم خاردارهای معمولی و تبری اشاره نمود. سیم خاردارهای معمولی همان سیم خاردارهای تیغه ای هستند که بیشتر بر روی دیوارها قرار داده میشوند. اما سیم خارداهای تبری به دلیل محافظت بیشتر و همچنین جنس محکمتر خود برای اماکنی که حساسیت بیشتری دارند مورد استفاده قرار میگیرند.

قیمت سیم آرماتور 

 

شما میتوانید برای خرید انواع سیم آرماتوربندی  با کارشناسان ما در بازرگانی آهن و فولاد میران تماس بگیرید

همچنین میتوانید با عضویت در کانال تلگرامی و پیج اینستاگرامی این مجموعه به صورت لحظه ای قیمت انواع آهن آلات را دریافت کنید 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :