10 / 10
از 1 کاربر

ریل

ریل در واقع فولاد نورد شده ای است که به صورت دو رشته موازی بر روی ریل بند ها نصب میشود. بیشتری کاربرد و کاربرد اصلی ریل عبور واگن های مختلف از روی ان است. به منظور تعادل ریل های نصب شده قطعاتی از سنگ شکسته شده به نام بالاست بر روی ان می پاشند. ریل هایی که در سیستم حمل و نقل استفاده میشوند از لحاظ مختلف همچون شکل،ابعاد،جنس و مقاومت در برابر فشار وارد شده متفاوت میباشند.ریل ها از لحاظ فیزیکی به چند دسته تقسیم میشوند:

ریل راه اهن

ریل جرثقیلی

ریل معدنی

جابجایی اجسام سنگین و همچنین حرکت ماشین آلا ت سنگین یکی از مشکلاتی است که البته با وجود ریل از بین رفته است و  امروزه به لطف این تجهیزات امکان جابجایی سنگین ترین اجسام و همچنین جابجایی ماشین آلاتی با صد ها تن وزن فراهم آمده است. ریل ها در صنایع و همچنین حمل و نقل عمومی کاربرد زیادی دارند. جابجایی واگن ها و همچنین حرکت ماشین الات به صورت عمودی و یا افقی در صنایع به کمک ریل و بدون اینکه انرژی انسانی برای به حرکت در آوردن انها استفاده شود میسر شده. ریل ها به دلیل اینکه باید فشار بسیار زیادی را تحمل کنند معمولا از فلزات بسیار سخت  مانند آهن و همچنین فولاد تولید میشوند که امکان فرسایش ریل و تغییر شکل دادن آنرا به کمترین حد خود رسانده است.

انواع ریل و کابرد آنها

ریل ها انواع گوناگونی دارند که هر یک متناسب با تجهیزات و ماشین آلاتی که باید جابجا شوند و همچنین فشاری که باید تحمل کنند از لحاظ مواد تشکیل دهنده و همچنین ساختار با یکدیگر متفاوت هستند. ریل هایی که در صنایع مانند صنایع تولید محصولات فلزی مورد استفاده قرار میگیرند از طراحی و ساختار خاصی برخوردار هستند و بنا به نوع جابجایی که میتواند افقی باشد یا عمودی از ساختار خاصی برخوردار هستند. اما نوعی ریل نیز وجود دارند که برای جابجایی واگن های قطار و یا دیگر وسایل حمل و نقل کاربرد دارند که این ریل ها تقریبا در سایزهای یکسانی تولید و عرضه میشوند. این ریل ها از استحکام و تحمل فشار بسیار بالایی برخوردار میباشند و همچنین فلز به کار رفته در ساخت آنها ضد زنگ میباشد. برای خرید ریل با قیمت مناسب میتوانید با کارشناسان شرکت میران آهن تماس حاصل نمایید. این شرکت با توجه به نیاز مشتری و صنایع بهترین نوع ریل که در معتبرترین شرکت های خارجی و داخلی تولید شده است را بفروش میرساند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :