رابیتس و سیم رابیتس

 

در واقع رابیتس از ورق های مشبک با جنس گالوانیزه گرم و همچنین پلیمر تشکیل شده که کاربرد فراوانی در ساختمان سازی که در سطوح دیوار ها به منظور پیوستگی به کار میرود، دارند.از رابیتس برای ایجاد بستری برای نصب تاسیسات برقی و همچنین روشنایی استفاده میشود.کاربرد رابیتس باعث میشود تا پیوستگی در سقف های کاذب و همچنین دیوار ها حفظ شود و باعث عدم ترک خوردگی و هر گونه انفصال شود.اگر جنس به کار رفته در رابیتس فلزی باشد باید از پرس ورق های گالوانیزه گرم تهیه شود که این کار باعث میشود تا در برابر رطوبت و نم زنگ نزند.

رابیتس و سیم رابیتس از جمله محصولات فلزی هستند که در ساختمان سازی کاربرد دارند. رابیتس و سیم رابیتس بیشتر در نازک کاری ساختمان مانند گچکاری و همچنین ایجاد آرک و نور مخفی کاربرد دارند. در ساخت رابیتس از ورق های فولادی استفاده میشود که جزو ورق های گالوانیزه گرم نیز محسوب میگردند.  رابیتس ها این ویژگی را برای دیوارها و سقف های کاذب ایجاد میکنند تا پس از مدت زمان کوتاهی ترک نخورده و همچنان صاف و بدون هیچگونه شکاف و درزی باقی بمانند. در تولید رابیتس و سیم رابیتس ها ابتدا ورق گالوانیزه از عرض وارد دستگاه شده و سپس پرس هایی بر روی قسمت هایی از ورق انجام میشود. پس از پایان پرسکاری رابیتس ها به دستگاه دیگری برای ایجاد فرو رفتگی وارد میشوند. این دستگاه فرو رفتگی هایی را بر روی ورق های رابیتس انجام داده تا این ورق ها برای مرحله بعدی یعنی برش آماده شوند. رابیتس ها در مرحله برشکاری به ابعاد مد نظر در آمده و در نهایت به بازار مصرف عرضه میشوند.

انواع رابیتس و سیم رابیتس

رابیتس ها انواع مختلفی دارند که نامگذاری هر یک از آنها بر اساس وزن، تعداد ستون ها و همچنین چشمه انجام میشود. یک راویز و یا بهتر است بگوییم یک برگ راویز از تعدادی ستون تشکیل میشود که دلیل نامگذاری آنها نیز همین ستون ها هستند. تعداد ستون های به کار رفته در رابیتس ها هر چه بیشتر باشد در نتیجه اندازه و ابعاد چشمه کوچک تر خواهد شد. این موضوع باعث میشود تا وزن سازه به مراتب کمتر شود و همچنین ملات کمتری نیز مورد استفاده قرار گیرد. رابیتس ها از ورق های مختلفی تولید میشوند که  این ورق ها میتوانند تاثیر مستقیمی بر روی وزن آن داشته باشند. همین موضوع یعنی متفاوت بودن وزن ورق ها باعث شده تا رابیتس ها بر اساس وزن نیز نامگذاری شوند. عرض هر ستون از  رابیتس را دو یا سه چشمه تشکیل داده اند که به همین دلیل رابیتس ها را بر اساس تعداد چشمه ها نیز نامگذاری میکنند.

برای خرید رابیتس و سیم رابیتس در انواع مختلف و با قیمت مناسب میتوانید با کارشناسان فروش بازرگانی آهن و فولاد میران از عرضه کنندگان انواع محصولات و مقاطع فلزی در کشور تماس حاصل نمایید.

همچنین میتوانید با عضویت در کانال تلگرامی و پیج اینستاگرام این مجموعه از قیمت کلیه آهن آلات بصورت لحظه ای آگاه شوید 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :