کاربرد قوطی ستونی و انواع آن

کاربرد قوطی ستونی و انواع آن

درباره قوطی ستونی و ساختار انواع آن ها

قوطی ستونی نمونه ای از ابزار آلات فولادی است که از ورق سیاه تشکیل شده است. این سازه های کاربردی به عنوان پروفیل نیز شناسایی می شوند.

نگاهی به قیمت آهن آلات /آهن الات 

به طور معمول ابعاد در نظر گرفته شده برای ساخت و تولید اینن سازه ها 400*400 میلی متر اجرا می شود. این پروفیل ها در شاخه های 12 متری بسته بندی خواهند شد. در ادامه مطالب به بررسی بیشتر این قطعه منحصر به فرد خواهیم پرداخت.

کاربرد قوطی ستونی و انواع آن

معرفی انواع قوطی ستونی

این پروفیل های فولادی در دو نوع متفاوت ساختمانی و ستونی صنعتی  در دسترس متقاضی ها و  صنعت گران قرار داده خواهد شد. همانطور که از نامگذاری این سازه ها مشخص است، این قطعات دارای تمایز هایی هستند که در ادامه به آن ها پرداخته می شود.

پروفیل های ستونی ساختمانی

این نوع پروفیل ها با استفاده از ورق های سیاه فولادی که بخش اعظمی از آن ها را کربن تشکیل داده است، تهیه شده است. ساختار این پروفیل ها مناسب برای کاربرد ساختمانی طراحی می شود و برای کاربری بهتر دارای فرم مربعی شکل هستند.

ابعاد در نظرگفته شده برای پروفیل های ساختمانی از بین 100 تا 140 متغیر خواهد بود. همچنین برای حفظ استقامت سازه ها، ضخامت 2 تا 6 میلی متر را برای آن تعیین می کنند. وزن در نظر گرفته شده برای ساخت پروفیل های ستونی ساختمانی بسیار کمتر از نوع صنعتی آن ها خواهند بود.

پروفیل های ستونی صنعتی

ستون های صنعتی فولادی در ابعاد بسیار بزرگتر و سنگین تر از سایر پروفیل های موجود تولید خواهند شد. این مقاطع پر کاربرد فولادی دارای ضخامت از پیش تعیین شده 6 میلی متر به بالا و طول 12 متر خواهند بود.

این نوع سازه های فولادی نیز در ساخت ساختمان ها و بنا های بتنی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین مقاومت فوق العاده آن ها موجب استفاده در ساخت سوله ها، کارگاه ها و انبار ها خواهد شد.

بررسی سایر کاربرد های پروفیل مذکور

همانطور که در مطالب قبلی نیز اشاره شد، کاربرد اساسی این قطعات در اجرا پروژه های ساختمانی و سازه های بتنی تعیین شده است.

با این حال می بایست در نظر داشت که مصارف مهم و کاربردی این محصولات فولادی محدود به کاربرد مذکور نخواهد شد. در ادامه مطالب به برخی از کاربرد های اساسی این پروفیل های فولادی اشاره شده است.

  • ساخت اتاقک ها و کابین های اتومبیل های بزرگ صنعتی
  • تولید انواع میز و صندلی
  • مورد استفاده در تهیه و تولید انواع سرویس های غذا خوری فلزی، مبلمان و انواع کالا های خانگی
  • تولید حفاظ برای فضا های عمومی
  • کاربرد در ساخت انواع پل های هوایی و بتنی
  • مورد استفاده در تولید ماشین های بزرگ صنعتی و چرثتقیل ها
خلاصه مطالب

قوطی ستونی پروفیل های فولادی و مربعی شکل هستند. این قطعات منحصر به فرد مناسب برای کاربرد های صنعتی و ساختمانی خواهند بود. این سازه های جهت تامین مقاومت سازه های عمرانی و ماشین های صنعتی بزرگ کارایی موثری خواهند داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *