پروفیل لنگه دری و کاربرد های آن

بررسی پروفیل لنگه دری

پروفیل لنگه دری از مقطع های فولادی ای محسوی می شوند که دارای کاربرد فراوانی در ساختمان سازی خواهند بود. این سازه ها وابسته به کاربری که دارند از بدنه توخالی تشکیل می شوند.

این سازه به عنوان اصلی ترین پروفیل در ساخت پنجره و درب ساختمان شناخته شده است. این نوع از سازه به نام پروفیل 508 شناخته می شود از تنوع بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

 

بازرگانی میران آهن در سال های اخیر توانسته به بزرگترین عرضه کننده انواع محصولات آهن آلات در بازار شاد آباد تبدیل شده و سایت این بازرگانی منبعی مناسب برای اعلام قیمت های به روز در این صنعت می باشد. از جمله محصولاتی که این بازرگانی در آن فعالیت دارد می توان به مواردی چون: میگلرد، تیرآهن ، هاش، مفتول، ورق آهن و مواردی دیگری از محصولات این حوزه اشاره کرد.

انواع پروفیل های 508

پروفیل مذکور وابسته به کاربری فوق العاده بالایی که دارد از انواع متعدد و متمایزی تشکیل شده است. کاربرد این پروفیل در ساختمان سازی مشهود خواهد شد و دارای انواع متمایز زیر خواهد بود.

بررسی ساختار سازه مذکور

همانطور که اشاره شد، نمونه پروفیل های کاربردی در ساخت درب و پنجره دارای ضخامت چشمگیری نخواهند بود. با این حال وابسته به نیاز صنعتگران و مهندسان در ابعاد و اندازه های متفاوتی تولید می شوند.

به طور معمول ضخامت در نظر گرفته شده برای ساخت این سازه های کاربردی2 الی 4 میلیمتر معرفی شده است. نحوه تولید این سازه ها به حالت شاخه ای خواهد بود که هر شاخه دارای طولی به میزان 6 تا 12 متر می باشد.

نحوه تولید این سازه ها

با توجه به کاربری بالا این سازه در صنعت ساخت و ساز، این مورد نیز می بایست در نظر داشت که جهت افزایش تنوع در سازه از فولاد های گوناگونی استفاده خواهد شد. بنابراین برای تولید این سازه ها از دو روش سرد و گرم استفاده می شود.

البته وابسته به میزان ضخامت سازه ها از دو روش گرم یا سرد پیروی خواهد شد. به نحوی که اگر ضخامت سازه بسیار بالا باشد از روش نورد گرم جهت ایجاد فرم دهی ها برای آن استفاده می شود.

مشخصات کلی این پروفیل

پروفیل مذکور وابسته به نوع ماده اولیه یا ورق فولادی کاربردی در تولید آن، به انواع متفاوتی تقسیم بندی می شود. با این حال جهت شناسایی راحت چنین سازه هایی می توان به مشخصات ظاهری آن ها اکتفا کرد.

فیزیک این سازه به گونه ای است که در دو سمت مرکز آن، دو لبه متفاوت وجود خواهد داشت که موجب افزایش ثبات و تثبیت این سازه خواهد بود.

کاربرد های سازه مذکور

همانطور که در مطالب قبل به آن اشاره شد، این سازه منحصر به فرد دارای کارایی بسیار متعددی در صنعت ساخت و ساز است. به طور کلی می بایست در نظر داشت که جهت تکمیل روند تولید چهارچوب های فرانسوی نیز از این سازه استفاده خواهد شد.

علاوه بر داشتن کارایی در تولید درب و پنجره ها قابلیت استفاده در زمینه های زیر برای این سازه امکان خواهد داشت.

  • ساخت نرده های فولادی
  • ایجاد زاویه برای گوشه پله ها
  • مورد استفاده در دیوار کارخانه ها

خلاصه مطالب

با توجه به مطالب فوق، می توان پروفیل لنگه دری را نمونه کاربردی از محصولات آهنی در ساخت و ساز دانست. این سازه مستحکم وابسته به نوع کاربری که دارد از مقاومت و جنس ماده اولیه متمایز تشکیل می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *