کاربرد پروفیل ساختمانی

پروفیل ساختمانی از دسته پروفیل هایی هستند که تنها در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرند و برای صنایع و کارخانجات تولیدی کاربرد چندانی ندارند. پروفیل ساختمانی  برای ساخت درب و پنجره، نرده و از این دست وسایل مورد استفاده قرار میگیرد و در ساخت تجهیزات و وسایل نظامی و همچنین خودروسازی کاربرد ندارند. پروفیل های ساختمانی به طور کلی به دو دسته مختلف تقسیم بندی میشوند. گروه اول از پروفیل های ساختمانی پروفیل هایی هستند که در ساخت آنها از نورد گرم استفاده میشود. نورد گرم شمش فولادی  کاربرد زیادی در ساخت پروفیل های نورد گرم دارد. در مقابل پروفیل های ساختمانی نیز وجود دارند که در ساخت آنها از نورد سرد استفاده میشود.

این نوع پروفیل ها از ورق های فولادی ساخته میشوند که این ورق ها طی فرایندی خم و پرس شده و در نهایت برای مصرف به بازار عرضه میشوند. پروفیل نورد سرد برای کارهای سبک ساختمانی مناسب هستند مانند ساخت تیرهای تکیه، ناودانی ها و همچنین سقف های کاذب. البته نوع سومی از پروفیل های ساختمانی نیز وجود دارد که به آنها مرکب گفته میشود و از ترکیب و اتصال چندین پروفیل نورد گرم و همچنین نورد سرد بوجود می آید.

خرید پروفیل ساختمانی

برای خرید پروفیل ساختمانی ابتدا باید زمینه کاری خود را مشخص کرده و با توجه به نیاز خود پروفیل مناسب را خریداری کنید. پروفیل های ساختمانی در انواع مختلفی تولید میشوند که باید نسبت به نیاز خود بهترین و مناسب ترین نوع پروفیل را تهیه نمایید. در خرید پروفیل ساختمانی به شرکت سازنده پروفیل دقت داشته باشید و پروفیل هایی را تهیه کنید که در شرکت های معتبر داخلی و یا خارجی تولید شده باشند. اگر صرفا تنها با قیمت پروفیل اهمیت میدهید میتوانید پروفیل های بی کیفیت را خریداری کنید اما اگر کیفیت برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد پس بهتر است تنها قیمت را برای خرید ملاک قرار ندهید و به دنیال کیفیت باشید. شرکت آهن میران بهترین و با کیفیت ترین پروفیل های ساختمانی را در نمونه های داخلی و خارجی آن هم با مناسبترین قیمت بفروش میرساند و برای خرید پروفیل مورد نیاز خود تنها کافی است با کاشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید.