همه چیز درباره ورق فولادی گالوالوم (بخش اول)

ورق فولادی گالوالوم 1

درباره ورق فولادی گالوالوم

ورق فولادی گالوالوم از جدید ترین انواع ورق ها و سازه های فولادی موجود به شمار می آید. نو ظهور بودن این نوع سازه های فولادی موجب کاهش تنوع در ساخت آن ها و محدود بودن تولیدکنندگان آن شده است.

ورق های فولادی معرفی شده شباهت بسیار زیادی به ورق های گالوانیزه خواهند داشت، با این تفاوت که در ساختار آن ها از مواد افزودنی دیگری استفاده خواهد شد.

نگاهی به قیمت های :

 قیمت میلگرد 

قیمت تیرآهن

ورق فولادی گالوالوم 1

ساختار ورق فولادی گالوالوم

یکی از دغدغه ها و چالش های اصلی تولید کنندگان فولاد ها و مصالح مشابه آن، جلوگیری و به تاخیر انداختن سرعت اکسید شدن سازه ها می باشد. به همین علت نعت گران برای جلوگیری از اکسید شدن بسیاری از سازه ها از روش های متعددی استفاده خواهند کرد.

یکی ازاین روش ها آغشته کردن سطح ورق مسطح فولاد به گالوانیزه یا گالوالوم است. استفاده از این پوشش ها موجب عدم اکسید شدن سطح فولاد ها شده و برای ارتقا مقاومت آن ها در برابر رطوبت تاثیرگذار خواهد بود.

درباره ترکیب های گالوالوم

گالوالوم نیز همچون هر نوع ماده دیگری از مجموعه مواد مختلفی تشکیل شده است. این مواد که اساسی تشکیل گالوالوم محسوب می شوند شامل:  زینک، آلومینیوم و سیلسیم خواهند بود.

با توجه به چنین ترکیباتی می توان گفت: پوشش گالوالوم به عنوان بهترین محافظ استیل ها محسوب می شود. همچنین می توان گفت: وجود چنین ترکیبی در ساختار این ماده می تواند در ارتقا مقاوم سازی سازه های فولادی واقع در شرایط محیطی مرطوب تاثیر بسزایی داشته باشد.

انواع ورق های مذکور

با توجه به مطالب قبلی قابل ذکر است که این نوع ورق های فولادی بسیار جدید و نوظهور هستند؛ به همین علت دارای گستره تنوع بالایی نمی باشند.

انواع ورق های نام برده در سه رده متفاو تهیه و تولید می شود که تنها یک کارخانه در سطح کشور قادر به عرضه آن ها خواهد بود. در ادامه مطالب به انواع این سازه های منحصر به فرد اشاره شده است.

  • محصول عمومی گالوالوم
  • گالوالوم پلاس
  • ورق گالوالوم ویژه

تفاوت پوشش گالوانیزه و گالوالوم

همانطور که در مطالب قبلی نیز به آن اشاره شد، گالوانیزه یکی از شبیه ترین پوشش ها به ماده محافظ معرفی شده می باشد. با این حال می بایست در نظر داشت که ساختار این دو نوع به طور کامل مشابه به یکدیگر نخواهد بود.

بنابراین جهت تکمیل اطلاعات فوق می توان گفت: وجود فلز آلمینیوم در ترکیب های اصلی و سازنده گالوالوم موجب بروز تمایز هایی با پوشش گالوانیزه خواهد شد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *