همه چیز درباره نبشی کرنربید

نبشی

بررسی نبشی کرنربید

نبشی کرنربید یکی از سازه های اساسی و کاربردی در ساخت سازه های بتنی و ساختمان ها می باشد. این سازه در دو صورت مرکب و منفرد در پروژه های متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی فیزیکی این سازه ها به گونه ای طراحی شده است که در دارای دو ضلع عمود بر هم خواهند بود. در ادامه مطالب به بررسی بیشتر کاربرد ها و ویژگی های این سازه خواهیم پرداخت.

درباره ساختار مقطع مذکور

این نوع از نبشی های فولادی از زمینه کاربری گسترده ای برخوردار هستند. تولید این قطعات با اندازه از پیش تعیین شده ای تهیه می شود، به گونه ای که ضخامت تعیین شده برای این سازه بین 2/0 تا 3/0 در نظر گرفته شده است.

نحوه قرار گیری باله های این سازه های فولادی به گونه ای قرار داده شده است که زاویه 90 درجه ای را تشکیل می دهند. این سازه تنها در صورتی قابلیت استفاده را خواهند داشت که به صورت صحیح تعبیه و استفاده شوند.

انواع مزیت ها و ویژگی ها نبشی مذکور

با توجه به نحوه ساختار دقیق این نبشی ها، دور از انتظار نیست که مزیت های بسیار و متعدد این قطعات موجب افزایش تقاضا برای تهیه آن ها شده است. موارد زیر به عنوان اساسی ترین مزیت های این سازه کاربردی شناخته شده است.

  • استحکام و مقاومت بسیار بالا
  • مقاوم سازی سازه های بتنی
  • به صرفه در مصرف انرژی
  • مقاوم در برابر خوردگی و آسیب
  • سبک سازی سازه های بتنی
  • دارای استقامات بالا در برابر هجوم موجودات خورنده

کاربرد نبشی های فولادی مذکور

اصلی ترین کاربرد این سازه های فولادی افزایش استحکام سازه های ساختمانی است. ارتقا استحکام ساختمان ها موجب جلوگیری از بروز آسیب های احتمالی خواهد شد.

همچنین کاربرد این نبشی های فولادی در کناف های ساختمانی موجب اجرا دقیق تر طرح ها و بیشتر شدن نما و زیبایی سازه می شود. البته از نظر فنی می توان به این امر اشاره کرد که استفاده از این سازه ها موجب حفاظت از گوشه های تیز سقف ها خواهد شد.

زاویه دار شدن گوشه طرح های نهایی کناف یکی ا اصول اساسی ساخت آن ها به شمار می آید. زیرا این زاویه تند باعث دقت طراحی سازه و افزایش زیبایی و نما نهایی آن می شود.

بررسی نوع این نبشی

نبشی نام برده با استفاده از مواد اولیه متعددی ساخته خواهد شد. هر یک ازاین نبشی ها با در نظر داشتن ویژگی های منحصر به فردی که دارند قابلیت استفاده در زمینه های متعددی را نیز خواهند داشت.

در ادامه به انواع این سازه ها از نظر جنس اشاره شده است.

  • کاغذی
  • کرنربید گالوانیزه
  • نوع پلیمری یا پلاستیکی

خلاصه مطالب

نبشی کرنربید از نمونه مقاطع کاربردی در صنعت ساختمان سازی است. با در نظر داشتن کاربرد های متعدد و میزان تقاضا بالا این سازه از سوی مصرف کنندگان، قابل ذکر است که تنوع نبشی مذکور در دو بخش ساختار و جنس تقسیم بندی خواهد شد.

همچنین نبشی های مذکور دارای ظاهر منحصر به فرد و متمایز از سایر نبشی های موجود در ساختمان سازی خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *