همه چیز درباره میلگرد ترمکس و کاربرد آن

میلگرد ترمکس

درباره مشخصات میلگرد ترمکس

میلگرد ترمکس نمونه ای پروفیل های پر کاربرد فولادی است که با پیروی از استاندارد (QST) و روش نوین ترمومکانیکی تولید می شود. برای مشاهده انواع قیمت آهن الات می توانید به لینک های زیر مراجعه کنید:

قیمت میلگرد

قیمت تیرآهن

قیمت آهن

طراحی منحصر به فرد این سازه های کاربردی موب بروز تمایز هایی در ساختار آن ها شده است. میلگرد مذکور از نوع معمولی آن ها بسیار سخت تر می باشد. با این حال ویژگی این سازه ها نرم بودن مرکز تشکیل دهنده آن ها خواهد بود.

در ادامه طالب به بررسی بیشتر این پروفیل های فولادی ویژه پرداخته شده است.

میلگرد ترمکس

نحوه تولید میلگرد ترمکس

این نوع میلگرد ها به عنوان پروفیل های (TMT) شناخته می شود. همانطور که اشاره شده، این قطعات فولادی از ساختار ویژه ای برخوردار می باشد.

این سازه ها با استفاده از روش نورد گرم تهیه خواهند شد و برای خنک کردن آن ها از آب سرد استفاده می شود. انتقال میلگرد های مذکور به آب سرد موجب کاهش شدید دما آن و ارتقا یزان سختی سازه های مذکور خواهد شد.

البته به علت کاهش شدید دما در کمترین زمان ممکن، سطح پروفیل دچار شکنندگی مشخصی می شود و در مقابل مرکز میلگرد گرم تر و نرم تر خواهد ماند. قابل ذکر است که با مرور زمان گرما مرکز از به سطح آن منتقل شده و مجدد سطح سازه فولادی گرم خواهد شد.

مزایا استفاده میلگرد (TMT)

در مطالب قبلی نیز به آن اشاره شد که این پروفیل های کاربردی با پیروی از روش های نوین ترمومکانیکی تهیه می شوند.

در واقع سطح سخت شده این پروفیل ها موجب افزایش مقاومت و استحکام آن ها شده است. این ساختار منحصر به فرد موجب ارتقا ویژگی های مکانیکی پروفیل می شود. در نیجه مزیت های این پروفیل ها نرمی مرکز آن ها و سختی بسیار ارتقا یافته در در سطح آن ها خواهد بود.

بررسی ویژگی های میلگرد (TMT)

این سازه های فولادی وابسته به ساختار بسیار منحصر به فردی که دارند، از ویژگی های فیزیکی بسیار بیشتری به نسبت میلگرد های معمولی برخوردار هستند. علاوه بر اینکه این سازه ها دارای سطحی بسیار سخت هستند، دارای سایر ویژگی های زیر خواهند بود.

  • دارای حداقل ازدیاد طولی 16%
  • انعطاف پذیری بالا و امکان جوشکاری فوق العاده
  • دارای حداقل استحکام تسلیم 500 نیوتن بر متر مربع
  • سختی و مقاومت مرکزی 150 الی 160
  • میزان مقاومت و سختی جداره بیش از 260
خلاصه مطالب

میلگرد ترمکس از سخت ترین پروفیل های فولادی شناخته می شود. این سازه های منحصر به فرد با استفاده از روش نورد گرم تولید خواهند شد. استفاده از تکنیک های ترمومکانیکی موجب ارتقا ویژگی های منحصر به فرد و کاربردی چنین سازه ه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *