همه چیز درباره قوطی های فولادی

ورق قیمت قوطی و پروفیل

بررسی قوطه های فولادی

قوطی های فولادی یکی از ابزار آلات کاربردی و بسیار ضروری در صنعت ساختمان سازی هستند. این قطعات به نوعی پروفیل خواهند بود که بر مقطع مستطیل یا مربع در حالت تو خالی یا پر شده تولید می شوند.

قیمت آهن آلات

قیمت میلگرد

قیمت تیرآهن

قیمت ورق آهن 

بازرگانی میران آهن در سال های اخیر توانسته به بزرگترین عرضه کننده انواع محصولات آهن آلات در بازار شاد آباد تبدیل شده و سایت این بازرگانی منبعی مناسب برای اعلام قیمت های به روز در این صنعت می باشد. از جمله محصولاتی که این بازرگانی در آن فعالیت دارد می توان به مواردی چون: میگلرد، تیرآهن ، هاش، مفتول، ورق آهن و مواردی دیگری از محصولات این حوزه اشاره کرد.

 

این قطعات به علت مقاومت بالا، کیفیت سطحی فوق العاده، جوش پذیری مناسب و فرم دهی بالایی که دارند از متقاضیان بسیاری برخوردار هستند. همچنین بنا بر دلایل فوق، این محصولات در انواع مختلفی تولید می شوند.

درباره کاربری این قطعه در ساختمان سازی

همانطور که در مطالب فوق به آن اشاره شد، پروفیل های تو خالی مذکور از کاربری های زیادی برخوردار هستند. این سازه ها در ساخت بنا های بتنی استفاده خواهند شد و وابسته به نقشی که در ساخت بنا ها دارند از تنوع بالایی برخوردار می باشند. به همین علت نمی توان گفت که استفاده از این پروفیل ها در سازه های بتنی دارای محدودیت خاصی است.

محدودیت کاربری در ساختمان ها

با در نظر داشتن ساختار تو خالی این پروفیل ها، دور از انتظار نیست که گزینه مناسبی برای کارایی در ساخت ساختمان های چند طبقه محسوب نشوند.

در ساختمان های چند طبقه برای اتصال دادن تیر ها به ستون نیاز به تقویت داخلی این پروفیل ها می باشد. این نکته در صورتی است که هیچ دسترسی کاملی به داخل مقطع ها وجود ندارد، بنابراین استفاده از این سازه ها در برج سازی و ساخت ساختمان های چند طبقه غیر اصولی خواهد بود.

کاربرد این پروفیل ها

در جهت تکمیل اطلاعات فوق، نکته قابل توجه این است که پروفیل های تو خالی تنها در صنعت ساختمان سازی کاربرد نخواهند داشت. در واقع زمینه ها و صنایع کاربری این قطعات بسیار است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • کارایی در صنعت خودرو سازی و حمل و نقل
  • تولید لوازم پزشکی
  • تهیه و تولید برخی از لوازم های خانگی
  • مورد استفاده در ساخت لوازم های ورزشی و تفریحی
  • کاربرد در عمران و ساختمان سازی
  • تولید برخی از لوازم های آموزشی

بهترین نوع پروفیل ها در سازه فولادی

همانطور که اشاره شد، ساختار پروفیل های معرفی شده به گونه ای است که مقطع توخالی دارد. به همین علت در بسیاری از کاربری هایی که نیاز به ابزارآلات مستحکم می باشد، مناسب نخواهند بود.

بنابراین در ساخت و طراحی سازه فولادی می توان از این قطعات تو خالی استفاده کرد. همچنین بهترین گزینه ها برای کاربری این ابزار ها، مقطع باکس و مقطع قوطی محسوب می شود.

خلاصه مطالب

قوطی های فولادی نوعی از پروفیل های توخالی هستند. ساختار این پروفیل ها به گونه ای طراحی شده است که تنها از مقطع های مستطیلی و مربعی تولید خواهند شد.

همچنین وابسته به طراحی و کاربری متنوع این سازه، قوطی ها از جمله پروفیل هایی هستند که در بسیاری از صنایع متفاوت با ساختمان سازی قابلیت کاربری خواهند داشت. بنابراین با در نظر داشتن ویژگی ها و تنوع این محصولات توصیه می شود وابسته به نوع کاربری مورد نظر به تهیه این پروفیل ها اقدام کنید.

برای مشاهده قیمت روز انواع آهن آلات به لینک های زیر مراجعه کنید:

قیمت روز : قیمت تیرآهن

قیمت روز : قیمت آهن آلات 

قیمت روز : قیمت میلگرد

قیمت روز : ورق آهن

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *