همه چیز درباره تیرآهن سنگین 27

قیمت آهن

بررسی تیرآهن سنگین 27

تیرآهن سنگین 27 از نمونه های کاربردی یک مقطع فولادی بسیار سنگین وزن است. سنگین بودن این سازه موجب افزایش کاربری آن در بسیاری از سازه های متفاوت می شود.

بازرگانی آهن میران فعال در زمینه فروش انواع آهن آلات ساختمانی است. این بازرگانی در سایت خود قیمت های را به صورت روزانه به روز رسانی کرده و آخرین اخبار از قیمت های بازار آهن آلات  را در سایت خود منتشر می کند. . از جمله محصولاتی که این بازرگانی در آن فعالیت دارد می توان به مواردی چون: میگلرد، تیرآهن ، هاش، مفتول، ورق آهن و مواردی دیگری از محصولات این حوزه اشاره کرد.

این سازه دارای مقاوت بسیار بالایی خواهد بود و تحمل بار بسیاری زیادی دارد، به همین علت علاوه بر ساختمان سازی در صنعت های متفاوتی استفاده می شود.

ویژگی تیرآهن های مذکور

فاصله بین دو سر تیرآهن های نام برده بسیار بیشتر از سایر تیرآهن های موجود خواهد بود. از آنجا که جان تیرآهن ها از اصلی ترین ویژگی های هر تیرآهنی محسوب می شود می توان به آن ها به عنوان موثر ترین عامل در هزینه ها توجه کرد.

این مقطع فولادی مقاوم به هدف جلوگیری از فرسایش، خمیدگی و برداشت بار بتن ها در ساختمان سازی استفاده می شود. بنابراین می توان ویژگی این مقطع را در تحمل بار بالا، عد فرسایش سریع، مقاومت بسیار و ضخامت زیاد آن در نظر گرفت.

درباره کاربرد تیرآهن نام برده

همانطور که اشاره شد، این سازه فولادی در زمینه های متعددی کاربرد دارد. با این حال بیشترین کارایی این مقطع ها در ساخت بنا های مسکونی و شبیه آن خواهد بود. جهت تکمیل طلاعات فوق، به برخی از متداول ترین قسمت های کاربردی این سازه مستحکم اشاره خواهیم کرد.

 • کاربردی در ساخت پل های شهری
 • مورد اسفاده برای تهیه سازه های سنگین
 • کارآمد در صنعت خودرو سازی
 • ساخت ستون ها و تکیه گاه بنا ها
 • پوششی مناسب برای سقف ها
 • ایجاد اسکلت مقاوم برای سازه
 • تکمیل ساخت طبقه های پایین ساختمان

ضرورت استفاده از این نوع تیرآهن ها

با توجه به مطالب فوق، می بایست در نظر داشت که وزن زیاد این سازه موجب افزایش کاربری و مقاومت آن به نسبت سایر سازه های موجود شده است. بنابراین در بسیاری از پروژه هایی که نیازمند به مقاومت، استحکام، ایمنی و کیفیت بالا تری هستند از این مقطع کاربردی استفاده خواهد شد.

به همین علت مهندسان و معمارهای ساختمانی برای تکمیل پروژههای صنعتی و ساختمانی تمایل زیادی به استفاده از این سازه استسنایی خواهند داشت.

بررسی میزان مقاومت تیرآهن ها

در میزان مقاومت و استحکام تیرآهن معرفی شده هیچ شکی نخواهد بود. بنابرایت جهت اثبات وزن سنگین این سازه می بایست اشاره کرد که وزن هر یک شاخه از تیرآهن ها فوق، حدود 433 کیلوگرم است.

توزیع وزن در این سازه به گونه ای انجام می شود که در هر شاخه یک متری آن می بایست 1/36 کیلوگرم آلیاژ مورد استفاده قرار گیرد. با این حال عوامل متعدد دیگری در افزایش یا کاهش وزن این سازه تاثیر دارد که در ادامه به آن ها اشاره شده است.

 • متراژ محصول
 • میزان ضخامت بال ها
 • ابعاد کاربردی در ساخت مقطع
 • جنس آلیاژ
 • گرید فولاد مورد استفاده و نوع آن

خلاصه مطالب

تیرآهن سنگین 27 از نمونه محصولاتی محسوب می شود که جهت کسب اطمینان از مقاومت و استحکام سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این سازه های منحصر به فرد توسط بسیاری از کارخانه های داخلی تولید می شوند، البته هر برند میزان هزینه متفاوتی هر برند را اعلام خواهد کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *