همه چیز درباره اسپیسر میلگرد

عکس میلگرد

معرفی اسپیسر میلگرد

اسپیسر میلگرد به عنوان یکی از مصالح ساختمانی هستند که به عنوان فضا ساز کاربرد خواهند داشت. این سازه موجب ایجاد فاصله ای مناسب بین میلگرد و سطح بتن می شود، بنابراین از خورده شدن و تحلیل رفتن میلگرد جلوگیری خواهد شد.

این قطعه کاربردی از جنس فلز ساخته می شود، البته در برخی از موارد از پلاستیک و بتن برای ساختن این سازه استفاده خواهد شد. در ادامه مطالب به بررسی بیشتر این سازه کاربردی خواهیم پرداخت.

ضرورت استفاده از این قطعه

همانطور که اشاره شد، اصلی ترین دلیل استفاده از این قطعه فولادی ایجاد فاصله ای کارآمد برای جلوگیری از خوردگی میلگرد ها خواهد بود.

با این حال می بایست در نظر داشت استفاده از قطعات در بسیاری از مواقع ضرورت اجرایی خواهد داشت. برای سازه های بتنی که در محل هایی مرطوب ساخته می شوند، ضرورت دارد که از این قطعات استفاده شود.

زیرا رطوبت بالا موجب اکسید شدن، تضعیف و تحلیل رفتن میلگرد ها و سایر مقاطع فولادی خواهد شد. همچنین در برخی از آیین نامه ها ضرورت استفاده از این قطعه را برای سازه های واقع در زمین زلزله خیز ملزوم دانسته اند.

مقایسه مشخصات انواع این قطعه

قطعه های فضا ساز نام برده د انواع متفاوتی ساخته می شوند و در مطالب قبل نیز به تنوع موجود در تولید این قطعات اشاره شده است. بنابراین در ادامه به بررسی تفاوت و مشخصات این قطعات کاربردی خواهیم پرداخت.

فضا ساز بتنی از استحکام بالا و تراکم به نسبت مناسبی برخوردار هستند. طراحی این قطعه بتنی بسیار مقاوم در برابر عوامل مخرب خواهد بود.

مزایا استفاده از این سازه ها

با توجه به کاربردی اساسی که این قطعات نگهدارنده، می توان به سایر مزیت های این قطعات کاربردی اشاره کرد.

  • وزن سبک
  • کاهش هزینه های ساخت
  • عدم نیاز به نیرو انسانی
  • تسریع در اجرا

فضا ساز فلزی و مشخصات آن

همانطور که مشهود است این قطعه با استفاده از فلز ساخته خواهند شد نحوه طراحی این سازه به گونه ای است که به راحتی قابلیت حمل میلگرد را خواهد داشت.

به علت کیفیت فوق العاده و مقاومت بالا این فضا ساز ها، قیمت بالا تری برای فروش آن ها تعیین می شود. با این حال کیفیت بالا این قطعه آن را به سازه ای به صرفه تبدیل خواهند کرد.

فضاساز پلاستیکی

یکی از در دسترس ترین نوع فضا ساز ها، نمونه پلاستیکی آن ها محسوب می شود. این قطعه در کمترین زمان ممکن تهیه شده و در اشکال بسیار متفاوتی تهیه خواهند شد.

این قطعات از مقاومت کمتری به نسبت سایر قطعات فضاساز برخوردار هستند و به همین علت با قیمت مناسب تری عرضه خواهند شد. قابل ذکر است که ضعف این قطعات در عدم مقاومت بسیار بالا و عدم چسبندگی مناسب به بتن ها می باشد.

خلاصه مطالب

اسپیسر میلگرد به عنوان جایگاهی برای ایجاد فاصله میان بتن و مقطع تولید خواهد شد. با در نظر داشتن کاربرد این قطعه برای حفظ سلامت میلگرد، دور از انتظار نیست که در انواع متعددی در دسترس قرار داده شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *