همه چیز درباره اتصال دهی با انکر بولت

قیمت بست های فولادی

درباره انکر بولت و مشخصات آن

انکر بولت یکی از مقاوم ترین و کاربردی ترین قطعات فولادی است که برای ایجاد اتصال میان فولاد و سازه بتنی بسیار کاربردی می باشد. نگاهی به قیمت های بازرگانی میران آهن قیمت آهن الات :

قیمت تیرآهن

قیمت آهن

قیمت میلگرد

در بسیاری از سازه های بتنی از این قطعات مکانیکی مقاوم جهت حفظ استحکام سازه فولادی در بتن فوندانسیون استفاده شده است.

قیمت بست های فولادی

ضرورت استفاده از انکر بولت

این قطعه مکانیکی مقاوم سازی شده از ضروری ترین سازه هایی است که در ساختمان های بتنی استفاده می شوند.

چنین قطعاتی امکان اتصال و نصب صفحه ها یا سازه های فولادی را به سطح سازه های بتنی امکان پذیر خواهند کرد.

همچنین با استفاده از این نوع سازه های فولادی، قابلیت اجرا جوشکاری را بر روی سازه های فولادی امکان پذیر خواهد بود. به همین علت می توان گفت: این قطعه کاربردی در بسیاری از سازه های فولادی و ساختمانی، نیروگاه های اتمی و سد ها مورد استفاده قرار داده می شود.

تنوع موجود در این قطعه ها

این سازه های مکانیکی و منحصر به فرد در انواع متعددی تقسیم بندی می شوند. تنوع موجود در ساخت این قطعات فولادی با توجه به تفاوت هایی که در ساختار مواد اولیه، شکل ظاهری و محل کاربرد آن ها ایجاد خواهد شد. از نظر تفاوت هایی که این سازه های فولادی از نظر ظاهری و فیزیکی دارند، در انواع متعدد زیر تهیه می شوند.

  • (L) بولت
  • (V) بولت
  • (U) بولت
  • (HOOK) بولت
  • (I) بولت

تمایز های بولت ها در کاشت

همانطور که در ادامه مطالب به اشاره شد، این قطعات مکانیکی از جهت کاشت و نحوه نصبی که دارند از تقسیم بندی متفاوتی بهره مند خواهند شد. این سازه به دو حالت متفاوت (CAST-IN) و (POST-INSTALL) کاشت یا نصب خواهند شد.

در نحوه کاشت (CAST-IN) محل قرار گیری قطعات مکانیکی از پیش تعیین می شود و قبل از اعمال بتن ریزی ها تمامی جایگذاری اعمال خواهد شد.

در بسیاری از موارد امکان تعیین محل نصب سازه های مذکور وجود نخواهد داشت. در چنین شرایطی از بولت های نوع (POST- INSTALL) استفاده می شود.

بررسی سایر کاربرد های بولت مکانیکی

با توجه به مطالب فوق، می بایست اشاره کرد که اصلی ترین کاربرد این قطعات، ایجاد اتصال میان سازه های فولادی با سطح فوندانسیون بتنی می باشد.

با این حال با توجه به تنوع این سازه های منحصر به فرد دور از انتظار نیست که چنین قطعاتی دارای کاربرد های دیگری باشند. در ادامه مطالب به بررسی برخی از سایر کاربرد های آن پرداخته شده است.

  • اجرا وال پست
  • کرتین وال
  • نصب ریل آسانسور
  • اتصال تجهیزات مرتبط با ماشین های بزرگ صنعتی
خلاصه مطالب

انکر بولت به عنوان قطعه متصل کننده سازه ها و ورق های فولادی با فوندانسیون بتن شناخته می شود. این قطعه موجب حفظ استحکام و مقاومت سازه ها خواهد شد، به همین علت می توان گفت: استفاده چنین قطعات مکانیکی برای حفظ استحکام سازه بسیار ضروری خواهد بو

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *