نیم رخ های فولادی

فولاد

معرفی نیم رخ های فولادی

نیم رخ های فولادی دارای اشکال ساده و متنوعی هستند. این سازه های آهنی وابسته به مشخصاتی که دارند از کاربری های منحصر به فردی برخوردار خواهند بود.

بازرگانی آهن میران فعال در زمینه فروش انواع آهن آلات ساختمانی است. این بازرگانی در سایت خود قیمت های را به صورت روزانه به روز رسانی کرده و آخرین اخبار از قیمت های بازار آهن آلات  را در سایت خود منتشر می کند. . از جمله محصولاتی که این بازرگانی در آن فعالیت دارد می توان به مواردی چون: میگلرد، تیرآهن ، هاش، مفتول، ورق آهن و مواردی دیگری از محصولات این حوزه اشاره کرد.

همچنین بسیاری از سازه ها و تجهیزات فولادی ساختمانی زیر مجموعه ای از انواع این سازه ها قرار می گیرند.

بنابراین در ادامه مطالب به بررسی برخی از این سازه ها اشاره شده است.

پروفیل (L)

نیم رخ ها در صنعت تولید فولاد و ابزار آلات آهنی به نام پروفیل نیز شناخته می شوند. یکی از پروفیل های کاربردی به عنوان نیم رخ (L) شناخته می شود. این سازه مناسب ترین گزینه برای ساخت اشکال مرکب است که به نام نبشی نیز شناسایی خواهد شد. این نبشی ها به صورت بال مساوی و نا متقارن تولید می شوند و وابسته به مشخصاتی که دارند دارای کاربری های متعددی هستند.

پروفیل (Z)

یکی از پروفیل های کاربردی (Z) است. این سازه به نحوی طراحی شده است که جهت استفاده مستقیم آن ها می بایست از زیر سازی و بستن ورق فولاید استفاده شود. این سازه در پوشش شیروانی ها مورد اسفاده قرار می گیرد و به عنوان رایج ترین نوع پروفیل ها شناخته می شود.

نیم رخ قوطی

نمونه ای از پروفیل های کاربردی در صنعت ساختمان سازی است. این سازه ها در طرح های چهار گوش و شش گوش نیز تولید می شوند. البته جهت تولید این ابزار ها از اندازه ها و ساختار های متفاوتی استفاده خواهند کرد.

پروفیل تو خالی

نیم رخ یا پروفیل تو خالی از جمله محصلاتی هستند که به هنگام استفاده از آن ها نیازمند به ارتقا و تقویت دارند. به همین علت داخل آن ها را از بتن پر خواهند کرد.

این سازه ها در تکمیل ساخت اسکلت های ساختمانی کارایی بالایی خواهند داشت و برای تولید خرپا، ستون و داربست های فولادی مورد استفاده قرار می گیرند.

معرفی سایر پروفیل ها و نیم رخ های ناشناخته

همانطور که در ابتدا مقاله نیز به آن اشاره شد، یکی از متنوع ترین سازه های ساختمانی پروفیل ها هستند. این قطعه دارای انواع متعددی است که نمونه هایی از آن بسیار ناشناخته هستند.

دو نمونه اساسی و کاربردی که به عنوان پروفیل های ناشناس محسوب می شوند شامل موارد زیر خواهند بود.

فولاد

خلاصه مطالب

نیم رخ های فولادی یا پروفیل ها، به عنوان اساسی ترین و اصلی ترین نوع سازه های فولادی شناخته شده محسوب می شوند. این سازه ها از جمله تجهیزاتی هستند که در ساخت اسکلت ساختمان ها کاربرد اساسی را اجرا خواهند کرد.

برای مشاهده قیمت روز انواع آهن آلات به لینک های زیر مراجعه کنید:

قیمت روز : قیمت تیرآهن

قیمت روز : قیمت آهن آلات 

قیمت روز : قیمت میلگرد

قیمت روز : ورق آهن

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *