نگاه به تیرآهن (IPE):

قیمت آهن

بررسی تیرآهن (IPE):

تیرآهن (IPE) یکی از المان های کاربردی و لازم در صنعت ساختمان سازی است. این قطعات فولادی بخش اصلی یک ساختمان را تشکیل می دهند و بنابراین بسیار ضروری است که از انواع و قیمت آن ها اطلاعاتی در اختیار داشته باشید.

تیرآهن نام برده یکی از کاربردی ترین تیرآهن های موجود در بازار است که بر پایه و پیروی از استاندارد نامه های اروپایی تولید شده است.

کاربرد این قطعات:

همانطور که اشاره شد، این قطعات بسیار کاربردی هستند. به گونه ای که از اساسی ترین المان های موجود بر ساازه های ساختمانی و صنعتی محسوب می شوند.

تمامی تیرآهن در معماری و ساختمان سازی به عنوان سازه ای طویل، مستقیم و منشوری شناخته خواهند شد. به هیمن علت در ساخت پل، ستون و سایر سازه های فلزی از کاربرد بسیار حائز اهمیتی برخوردار خواهد بود.

البته این قطعات وابسته به سطح مقطع و کاربردی که دارند از هم متمایز خواهند شد، با این حال در قسمت های اساسی سازه مورد استفاده قرار می گیرند.

تیر آهن2

استاندارد نامه ساخت این تیرآهن ها

با توجه به مطالب فوق، تیرآهن های مذکور بر پایه استاندارد های اروپایی ساخته می شوند. بارز ترین ویژگی های این استاندارد ها این است که ضخامت دو سمت این تیرآهن ها یکنواخت و یکسان هستند.

این تیرآهن های کاربردی توسط تولید کنندگان کشور های چین، لهستان، اسپانیا، آلمان، کره و روسیه وارد بازار ایران خواهند شد. با توجه به اینکه در ایران نیز طبق این استاندارد ها معماری انجام می شود، از محبوبیت و تقاضا بالا تری برخوردار هستند.

کاربرد این تیرآهن

همانطور که اشار شد، تیرآهن های مذکور از بیشترین تقاضا ها برخوردار هستند. میزان تقاضا وابسته به میزان کاربری است، به همین علت نمی توان کاربرد زیاد این قطعات را تکذیب کرد.

 

به طور کلی تیرآهن ها در ساخت ستون های اصلی ساختمان، سقف ها، خرپا و نعل درگاه کاربرد بسیاری خواهند داشت.

بررسی ساختار این نوع تیرآهن ها

این تیرآهن از یک جان و دو بال تشکیل شده است. جان تیرآهن برای ایجاد استقامت آن در برابر نیرو های برشی و بال های این قطعه جهت ارتقا استقامت در برابر گشتاور خمشی طراحی و تعبیه خواهند شد.

اگر جان تیرآهن را به حالت افقی طراحی کنند، حالت کلی آن به شکل حرف (H) دید می شود و در مقابل آن ها را بال پهن معرفی می کنند.

در صورتی که جان تیرآهن ها را به حالت عمودی قرار دهند، شمایل نهایی تیرآهن ها به صورت حرف (I) به دست می آید.

نکاتی برای خرید این قطعه

در این قسمت به بررسی شاخص ترین و مهم ترین نکات خرید این قطعات فولادی خواهیم پرداخت.

  • عرضه به صورت شاخه ای و کیلویی
  • پرکاربرد ترین ها سایز های 14، 16 و 18
  • تنوع در شرکت های ارائه دهنده

خلاصه مطالب

تیرآهن (IPE) یکی از کاربردی ترین نوع تیرآهن ها است. این قطعه وابسته به استاندارد های روز اروپا و منطبق بر استاندارد های روز معماری ایران در دسترس قرار می گیرد. به همین علت از تقاضا بالایی برخوردار است.

بازرگانی آهن میران فعال در زمینه فروش انواع آهن آلات ساختمانی است. این بازرگانی در سایت خود قیمت های را به صورت روزانه به روز رسانی کرده و آخرین اخبار از قیمت های بازار آهن آلات  را در سایت خود منتشر می کند. . از جمله محصولاتی که این بازرگانی در آن فعالیت دارد می توان به مواردی چون: میگلرد، تیرآهن ، هاش، مفتول، ورق آهن و مواردی دیگری از محصولات این حوزه اشاره کرد.

 

بازرگانی آهن میران فعال در زمینه فروش انواع آهن آلات ساختمانی است. این بازرگانی در سایت خود قیمت های را به صورت روزانه به روز رسانی کرده و آخرین اخبار از قیمت های بازار آهن آلات  را در سایت خود منتشر می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *