نکاتی برای شناسایی میلگرد نرمال و کاربرد آن

میلگرد

درباره میلگرد نرمال

میلگرد نرمال پروفیل فولادی و استوان های شکل است که به صورت تو پر در بازار عرضه می شود. این سازه های فولادی به دو صورت آجدار و ساده تولید می شوند که با بسته بندی های شاخه ای یا کلافی ارائه خواهند شد.

نگاهی به قیمت آهن الات:

قیمت میلگرد

قیمت تیرآهن

قیمت آهن

قیمت نبشی و ناودانی

این قطعات وظیفه افزایش مقاومت کششی سازه های بتنی را عهده دار هستند که موجب کاهش احتمال شکنندگی بتن ها می شوند.

میران آهن میلگرد

میلگرد نرمال و ویژگی های آن

این نوع میلگرد ها بدون انجام رزوه کاری به صورت ساده عرضه می شوند. به همین علت شیاری برای قرارگیری بتن ها در آن وجود نخواهد داشت.

میلگرد های ساده در مقابل میلگرد های آجدار از خاصیت چسبندگی پایین تری برخوردار هستند. همچنین می توان گفت: این نوع میلگرد ها در گروه پروفیل های استوانه ای (A1) قرار داده خواهند شد.

کاربرد میلگرد های مذکور

میلگرد های ساده از مقاومت بالایی به نسبت میلگرد های آجدار برخوردار نخواهند بود. همچنین میزان چسبندگی کمتری را به نسبت نمونه آجدار اجرا خواهند کرد.

با توجه به این نکات و قیمت به صرفه این قطعات، زمینه های کاربری محدود تری برای این قطعات در نظر گرفته می شود.در ادامه مطالب به بررسی برخی از زمینه های کاربردی این سازه ها اشاره شده است.

  • کاربرد به عنوان میلگرد های حرارتی
  • تقویت فوندانسیون
  • افزایش مقاومت کششی سازه های بتنی
  • مورد استفاده برای بتن ریزی کف سازه ها
  • استفاده در صنعت فنر سازی

انداره تعیین شده برای تولید این پروفیل

همانطور که اشاره شد، میلگرد های معرفی شده در گروه (A1) قرار داده می شود. میلگرد های موجود در این گروهبندی در ابعاد متفاوت 5/5 تا 20 میلی متری تهیه می شوند. نمونه ضخیم تر این قطعات برای مصارف صنعتی و حساس تر انتخاب خواهند شد. همچنین نحوه عرضه این قطعات در دو حالت کلاف و شاخه ای انجام می شود.

قیمت میلگرد های مذکور

همانطور که در بخش های قبلی نیز به آن اشاره شد، برای تولید این نوع میلگرد ها از دستگاه های رزوه کاری استفاده نمی شود. به همین علت از قیمت کمتری به نسبت میلگرد های آجدار برخوردار هستند.

البته می بایست در نظر داشت که عوامل تاثیر گذار در قیمت این سازه های فولادی شامل موازد زیر خواهد شد.

  • قیمت دلار و ارض های تاثیر گذار
  • میزان تقاضا موجود در بازار
  • برند تولیدکننده
  • طول شاخه
  • مقدار میلگرد مورد نیاز
خلاصه مطالب

میلگرد نرمال متداول ترین نوع میلگرد های کاربردی در ساخت و ساز می باشد. این قطعه فولادی به نام میلگرد ساده نیز شناخته می شود، چرا که در تولید این قطعات هیچ نوع آجی بر روی سطح پروفیل قرار داده نخواهد شد. میلگرد های نرمال مناسب ترین مصالح برای افزایش مقاومت کششی سازه ها محسوب می شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *