کاربردهای میلگرد

خرید میلگرد علاوه بر اینکه برای ستون ساختمان استفاده می شود برای استفاده های دیگری نیز در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. از خرید میلگرد برای زیاد کردن مقاومت کششی بتن نیز استفاده می شود. از میلگرد راستا یا سیتکا  که دارای یک شاخه می باشد که در انتهای ان نیز از برجستگی وجود دارد برای این منظور استفاده می شود که نسبت به طول میلگرد دارای 90 درجه زاویه می باشد. یکی دیگر از مواردی که خرید میلگرد برای آن مورد استفاده قرار می گیرد برای ساخت خاموت و رکابی می باشد که دلیل استفاده از این نوع از میلگرد مهار کردن نیروی برشی می باشد.

خرید میلگرد

انواع روش تولید میلگرد در کشورها

طریقه تولید میلگرد در کشورهای مختلف از یک دیگر متفاوت  می باشد بنابراین، این که نحوه تولید میلگرد چگونه باشد بر اساس نوع آب و هوا و میزان زلزله خیزی و نوع خاک بستگی دارد بنابراین تولید میلگرد در کشورهای مختلف از هم متفاوت می باشد و استانداردهای مختلفی برای تولید میلگرد در هر کشور وجود دارد. از آن جا که در کشور ما ایران دارای تنوع آب و هوایی می باشیم از تمام استاندردهایی که در کشورهای مختلف از آن ها استفاده می شود بهره می گیرند تا میلگرد مناسب را تولید نمایند.

 

انواع مختلف میلگرد

تولید میلگرد در ایران بر اساس استانداردهای کشور روسیه تولید می شود. برای خرید میلگرد در ایران با 4 دسته A1، A2، A3 و A4 رو به رو می شوید. در ساختار این نوع از انواع میلگرد از کربن، سیلیسیم و دیگر عناصری مثل منیزیم، فسفر و گوگرد که مقدار آن ها کم تر می باشد استفاده شده است. با تغییرات در نسبت این مواد می توان ویژگی های مکانیکی متفاوتی را از میلگرد انتظار داشت.

 

میلگرد A1 در بازار با نام س-240 شناخته می شود. خرید میلگرد از این نوع برای خم کاری و مخصوصاً جوشکاری استفاده می شود. میلگرد با شماره های 8 تا 10 از این نوع میلگرد محسوب می شود.

خرید میلگرد A2 نیز در بازار با آج-340 شناخته می شود که دارای سطح آجدار مارپیچی شکل می باشد. برای ساخت مواردی که نیاز به خم شدن داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد برای مثال برای ساخت خاموت و رابیتس از این نوع از میلگرد استفاده می شود.

میلگرد A3 نیز در بازار با نام آج-400 خوانده می شود. سطح روی این نوع از میلگرد به جناقی معروف می باشد چون آج آن شبیه به قفسه سینه می باشد. برای ساخت تیرچه سفالی، بتنی، اسکلت فلزی و ساخت ستون ها و فندانسیون خرید میلگرد از ای نوع مورد  استفاده می گیرد. علت اج دار بودن این نوع میلگرد افزایش سطح چسبندگی به سیمان می باشد.

میلگرد  A4  نیز با نام اج-500 در ایران شناخته می شود و طرح روی آن به شکل 7و 8 می باشد و به آن در هنگاه خرید میلگرد آجدار ترکیبی و یا مرکب می گویند.

یکی دیگر از مواردی که خرید میلگرد بر آن اساس طبقه بندی می شود قطر میلگرد می باشد که در بازار ایران میلگرد دارای قطری بین 6.5 تا 40 میلی متر می باشد. خرید میلگرد  دارای قیمت های مختلفی می باشد که بر اساس نوع ساخت و کیفیت میلگرد متغیر می باشد.

 

عوامل موثر در قیمت میلگرد

پارامتر های زیادی در قیمت میلگرد تاثیر گذار هستند که باید برای خرید به آن توجه شده و در نظر گرفته شوند. به طور کلی میلگرد در مدل ، نوع، سایز و حالت در انواع مختلف قرار گرفته و هر یک قیمت متفاوتی دارد. پس افراد با توجه به استفاده ای که از این قطعه دارند در نوع مناسب آن را خریداری می کنند. میلگرد کاربرد فراوانی در صنعت ساختمان سازی دارد بنابراین قیمت میلگرد تاثیرات زیادی در قیمت ساخت و ساز خواهد گذاشت.

 

امروزه شاهد افزایش قیمت بسیار زیادی در میلگرد هستیم و بی ثباتی ارز یکی از دلاییل آن است. گرچه در این میان دلالانی هم وجود دارند که موجب افزایش بیشتر قیمت ها شده و باید به آن رسیدگی شود. در واقع این قطعه از قطعه های اصلی در ساخت و ساز ها و عمران به حساب می آید و قطعه ی جایگزینی ندارد. با افزایش تقضا در خرید میلگرد ، نیز شاهد افزایش قیمت در میلگرد خواهیم بود.

 

هر یک از این میلگرد ها با توجه به استفاده های گوناگون به تولید رسیده و افراد باید در زمان خرید دقت لازم را داشته باشند که نوع مناسب را برای استفاده ای که دارند تهیه کنند و آن را با قیمت های مناسبی خریداری نمایند. برای اطلاع دقیق از لیست قیمت میلگرد به سایت مرکز آهن میران مراجعه نمایید.

 

برای خرید به صورت اینترنتی نیز می توانید اقدام نمایید، با مراجعه به سایت شرکت آهن میران ، بهترین خرید را تجربه کنید و با هزینه ی بسیار مناسب ، محصولات مورد نظرتان را سفارش دهید تا در زمان کوتاهی محصولات را تحویل بگیرید.

برای مشاهده قیمت میلگرد به صفحه لیست قیمت میلگرد در صفحه اصلی سایت مراجعه فرمایید.
همچنین میتوانید برای دریافت لحظه ای قیمت انواع آهن آلات در کانال تلگرامی بازرگانی آهن و فولاد میران عضو شوید لینک کانال در سایت موجود میباشد