معرفی میلگرد سنجاقی و کاربرد های آن

قیمت میلگرد

بررسی میلگرد سنجاقی

میلگرد سنجاقی از نمونه محصولات فولادی جدید است که کاربرد بسیار چشم گیری در ساخت و افزایش مقاومت سازه های بتنی خواهد داشت.

این نوع از آرماتور ها در دسته میلگرد های عرضی قرار داده می شوند. همچنین در بسیاری از مواقع به نام های قلاب دوخت یا ستجاقکی فولادی شناسایی خواهند شد.

علت استفاده از این محصول

اصلی ترین علت استفاده از سنجاقکی فولادی تاثیر بالای آن در افزایش قوت و مقاومت سازه خواهد بود. در واقع با استفاده از این سازه می توان به افزایش مقاومت برشی سازه بتنی کمک بزرگی کرد.

ساختار منحصر به فرد این قطعه موجب می شود که میزان مقاومت و دوام سازه های بتنی افزایش یافته در برابر عوامل مخرب استحکام بالا تری داشته باشند.

ساختار آرماتور مذکور

همانطور که اشاره شد، ساختار میلگرد های فولادی مذکور بسیار منحصر به فرد است و هیچ شباهتی به سایر آرماتور ها نخواهد داشت.

میلگرد مذکور شامل یک آرماتور طولی است که با دو انتها خمیده و زاویه دار اجرا می شود. البته انتها نام برده در دو نوع زاویه متفاوت ساخته خواهد شد.

  • خم دو طرف 90 درجه
  • خم یک طرف 90 درجه و سمت دیگر 135 درجه

نحوه اجرا آرماتور سنجاقی

پس از تعیین تعداد میلگرد های کاربردی و تعیین میزان فاصله متناسب آن ها محل قرارگیری میله ها مشخص می شود. البته جهت تعیین مقدار میلگرد ها می بایست به تعداد و طول ستون ها و خموت های سازه را در اختیار داشته باشیم.

از نکات حائز اهمیت دیگر نیز می بایست به نوع خاموت اشاره کرد. اینکه خاموت لوزی، مربعی و مستطیلی باشد در تعداد میلگرد ها موثر خواهد بود.

انواع سنجاقکی های فولادی

سنجاقک های فولادی نام برده با توجه به کاربرد موثری که در ساختمان های بتنی خواهند داشت، در انواع متعددی جهت پوشش دهی بیشتر طراحی خواهند شد.

در ادامه به انواع این سازه های فولادی اشاره شده است.

  • آرماتور سنجاقکی با خم استاندارد
  • سنجاقکی های نیمه استاندارد
  • آرماتور با خم دو طرف 135 درجه

درباره ویژگی ها و مزیت های میلگرد

این قلاب های فولادی وابسته به کاربری فوق العاده ای که در ساخت سازه های بتنی دارند، دارای مزیت های بسیاری هستند که در ادامه مطالب به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • نگهدارنده و تثبیت کننده میلگرد های طولی
  • تسهیل در اجرا و عدم نیاز به تخصص
  • دارای وزن بسیار ناچیز
  • قابلیت حمل آسان
  • تسریع در اجرا اسکلت فولادی ساختمان

نکات کاربردی در اجرا این قطعه

با در نظر داشتن وظیفه اصلی که در ساخت بنا های بتنی دارد، می بایست به برخی از نکات کاربردی به هنگام اجرا این میلگرد ها اشاره کرد. نحوه قرارگیری این قطعات فولادی می بایست مطابق با نظر کارشناس باشد که مشکلی در سازه نهایی ایجاد نشود.

خلاصه مطالب

میلگرد سنجاقی با توجه به کاربری ویژه و فیزیک متمایزی که دارد موجب افزایش مقاومت و استحکام سازه های بتنی خواهد شد. با این حال به هنگام استفاده از این قطعات می بایست به محدودیت های آن نیز اشاره کرد.

بازرگانی میران آهن در سال های اخیر توانسته به بزرگترین عرضه کننده انواع محصولات آهن آلات در بازار شاد آباد تبدیل شده و سایت این بازرگانی منبعی مناسب برای اعلام قیمت های به روز در این صنعت می باشد. از جمله محصولاتی که این بازرگانی در آن فعالیت دارد می توان به مواردی چون: میگلرد، تیرآهن ، هاش، مفتول، ورق آهن و مواردی دیگری از محصولات این حوزه اشاره کرد.

 

بازرگانی آهن میران فعال در زمینه فروش انواع آهن آلات ساختمانی است. این بازرگانی در سایت خود قیمت های را به صورت روزانه به روز رسانی کرده و آخرین اخبار از قیمت های بازار آهن آلات  را در سایت خود منتشر می کند. . از جمله محصولاتی که این بازرگانی در آن فعالیت دارد می توان به مواردی چون: میگلرد، تیرآهن ، هاش، مفتول، ورق آهن و مواردی دیگری از محصولات این حوزه اشاره کرد

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *