میلگرد ترمکس

میلگرد

درباره میلگرد ترمکس

میلگرد ترمکس یکی از قطعات فولادی مستحکم است. این قطعه با پیروی از روند و عملیات ترمومکانیکی مستحکم تر و مقاوم تر خواهند شد.

بازرگانی آهن میران فعال در زمینه فروش انواع آهن آلات ساختمانی اعم از انواع میلگرد ، محصولات مفتولی ، تیر آهن ، هاش ، قوطی و پروفیل ، نبشی و ناودانی و غیره می باشد. شما می توانید بهترین قیمت ها و البته بالاترین کیفیت های محصولات ساختمانی را از ما دریافت کنید.

در روند تولید این نوع از میلگرد ها، می بایست از تکنولوژی مرتبط با (QST) استفاده کرد و در آخر از میزان مقاومت 500 نیتونی قطعه نهایی مطمئن شد.

بررسی ویژگی روش تولید این میلگرد ها

فرآیندی که برای تولید این میلگرد های مستحکم انتخاب شده است، موجب می شود تا سطح خارجی آن ها استحکام بالایی را به نسبت هسته مرکزی آن ها داشته باشد.

نرم تر بودن داخلی میلگرد ها موجب می شود که مقاومت کشسانی و قابلیت چکش خواری میلگرد ها ارتقا و افزایش لازم را به دست آورند.

به علت ساختار ویژه و کاربردی این قطعات فولادی، از این میلگرد های مستحکم در ساخت و بنا های مدرن و مقاوم سازی شده استفاده می شود.

درباره ویژگی های این سازه فولادی

همانطور که اشاره شد، این نوع از میلگرد ها با استفاده از روش های متمایزی تولید و تهیه خواهند شد. بنابراین بسیار اهمیت دارد که برخی از ویژگی های فیزیکی و ظاهری را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. در ادامه به خواص فیزیکی این سازه های فولادی اشاره شده است.

  • 500 نیتون میزان استحکام تسلیمی
  • نسب تنش به مقدار 1/12
  • مانیمم ازدیاد طول سازه 16 در صد
  • امکان ایجاد اتصال و جوشکاری وابسته به نیاز های صنعتی
  • میزان سختی در جداره 260 ویکرز
  • مقدار سختی و مقاومت مرکز حدود 150 تا 160 ویکرز

معرفی تکنولوژی (QST)

همانطور که اشاره شد، برای تولید این قطعات فولادی می بایست از فنون تکنولوژی (QST) استفاده شود. این تکنولوژی به معنا خود آب دیده است که در سال های 1970 تا 1990 به تقاضا مهندسین عمران جهت افزایش مقاومت، استحکام، تسهیل در ساخت و ارتقا مقاومت کشسانی بتن مظرح شد.

این تکنولوژی به عنوان نوعی فرآیند درون خطی در واحد های نورد گرم میلگرد خواهد بود. همچنین هدف آن افزایش میزان مقاومت و تسلیم میلگرد در سطح 500 نیوتن بر متر مربع می باشد.

در واقع وجود چنین فرآیندی موجب عدم نیاز به اضافه کردن ترکیب شیمیایی فولادی به ساختار میلگرد های مستحکم خواهد شد.

چرایی استفاده از این روش

استفاده از روش و تکنولوژی (QST) موجب می شود که میزان مقاومت تسلیمی قطعه افزایش پیدا کند. به همین ترتیب با استفاده از این روش قابلیت جوشکاری و اتصال دهی این قطعه نیز ایجاد می شود.

همچنین استفاده از این روش موجب می شود که از این میلگرد ها به عنوان آرماتور  های مناسب استفاده کرده و از هزینه کمتری برای مقاوم سازی سازه ها، آلیاژ سازی، نیرو انسانی و سایر هزینه های مرتبط با فولاد مصرفی صرف شود.

خلاصه مطالب

یکی از مقاوم ترین و به صرفه ترین آهن آلات ساختمانی، میلگرد ترمکس خواهد بود. این نوع میلگرد ها با پیروی از استاندارد ها و روش ها صنعتی روز دنیا تهیه می شوند. به همین علت در ساخت برج ها و ساختمان های مدرن استفاده و تهیه این فولاد های مقاوم بسیار به صرفه خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *