معرفی کامل سیم مفتول ساختمانی

قیمت آهن

بررسی سیم مفتول ساختمای

سیم مفتول ساختمانی یکی از ابزارآلات مورد اسفاده برای ساخت بنا و ساختمان است. این محصول نوعی سازه نیمه پایانی خواهد بود که از بیلت های فولادی تولید می شوند. این سازه فولادی در کارخانه ها به عنوان محص.ل نهایی و در کارگاه ها به عنوان مواد اولیه شناخته خواهد شد.

قیمت آهن آلات

قیمت میلگرد

قیمت تیرآهن

قیمت ورق آهن 

بازرگانی آهن میران فعال در زمینه فروش انواع آهن آلات ساختمانی اعم از انواع میلگرد ، محصولات مفتولی ، تیر آهن ، هاش ، قوطی و پروفیل ، نبشی و ناودانی و غیره می باشد. شما می توانید بهترین قیمت ها و البته بالاترین کیفیت های محصولات ساختمانی را از ما دریافت کنید.

درباره بسته بندی سیم مفتول ساختمانی

سیم مفتول های فولادی پس اعمال عملیات نورد به صورت کویل یا کلاف بسته بندی می شوند. در واقع این محصول به عنوان کلاف مفتول شناخته شده و وزن آن را بر پایه کلاف سیم مفتول محاسبه خواهند کرد. البته این سیم ها در انواع متفاوتی که آن ها نیز به صورت کلاف عرضه می شوند، تولید خواهد شد.

ساختار سیم مفتول ها

این محصولات فولادی در سطح مقطع های 4/0 تا 4 میلیمتر تولید می شوند. نحوه تولید این سیم ها با استفاده از نورد گرم و کشش صورت می گیرد. فولاد مورد استفاده برای ساخت این سازه های کاربردی، نوعی فولاد کم کربن خواهد بود . البته درجه کیفی فولاد های کم کربن وابسته به پیروی از برخی استاندارد ها متغیر است.

مفتول های فولادی کم کربن در برخی از مواقع به صورت گالوانیزه نیز تهیه خواهند شد و در مواقع دیگر به عنوان مفتول سیاه خام شناخته می شوند.

درباره تنوع این سازه

همانطور که اشاره شد، این سازه ها وابسته به نوع جنس و ضخامت مقطعی که دارند در انواع متفاوتی نیز تهیه می شوند. بنابراین جهت تکمیل اطلاعات فوق، به بررسی و بیان انواع این سازه های کاربردی اشاره خواهیم کرد.

  • مفتول سیاه
  • سیم مفتول (pvc)
  • مفتول گالوانیزه
قیمت آهن
بازرگانی میران آهن

سیم مفتول های (pvc)

این مفتول نوعی از مفتول سیاه خواهد بود، با این تفاوت که طی اعمال فرآیندی با مواد (pvc) پوشش داده خواهد شد. این پوشش دهی به حالت روکش مفتول اعمال می شود و دارای مقاومت بسیار بالایی خواهد بود.

در واقع مفتول های (pvc) در برابر رطوبت، اکسید شدن، خوردگی و ضربه نیز مقاومت و سختی بسیار چشمگیری از خود نشان می دهند. همچنین از دیگر مزایا این سازه ها، انعطاف پذیری و شکل پذیری بسیار فوق العاده آن ها خواهد بود.

معرفی مفتول گالوانیزه

طبق اعمال فرآیند گالوانیزاسیون بر روی مفتول های سیاه، مفتول گالوانیزه تولید می شود. این مفتول جهت کاربری در مناطق مرطوب طراحی شده است. همچنین با توجه به نحوه تولید و اعمال فرآیند این سازه ها، در انواع گالوانیزه سرد یا گالوانیزه گرم عرضه خواهند شد.

سیم مفتول کربنی

مفتول کربنی به میزان سایر مفتول های مذکور، دارای مقاومت بالایی نخواهد بود. به گونه ای که به راحتی آسیب دیده و زنگ می زند. همچنین سیم مفتول سیاه از شکل پذیری بسیار بالایی برخوردار است و به عنوان مفتول آرماتور نیز شناخته می شود.

خلاصه مطالب

سیم مفتول ساختمانی نوعی از مواد اولیه کاربردی جهت ساخت ساختمان ها است. این سازه ها با انعطاف پذیری و تنوعی که دارند مورد تقاضا تولیدکنندگان و طراحان زیادی قرار می گیرند. همچنین با در نظر داشتن نوع دسته بندی، به صورت کلاف مفتول شناخته می شوند.

 

بازرگانی آهن میران فعال در زمینه فروش انواع آهن آلات ساختمانی است. این بازرگانی در سایت خود قیمت های را به صورت روزانه به روز رسانی کرده و آخرین اخبار از قیمت های بازار آهن آلات  را در سایت خود منتشر می کند. . از جمله محصولاتی که این بازرگانی در آن فعالیت دارد می توان به مواردی چون: میگلرد، تیرآهن ، هاش، مفتول، ورق آهن و مواردی دیگری از محصولات این حوزه اشاره کرد.

 

برای مشاهده قیمت روز انواع آهن آلات به لینک های زیر مراجعه کنید:

قیمت روز : قیمت تیرآهن

قیمت روز : قیمت آهن آلات 

قیمت روز : قیمت میلگرد

قیمت روز : ورق آهن

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *