معرفی و بررسی کاربرد سپری آهنی

سپری آهن

سپری آهنی چیست؟

سپری آهنی نوعی از سازه های فولادی مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی و تولید اتومبیل های شخصی و باری می‌باشد.

قیمت آهن آلات

قیمت میلگرد

قیمت آهن 

قیمت ورق آهن 

شکل فیزیکی این سازه به گونه ای است که در دو سمت آن باله هایی قرار می‌گیرد. دو باله نام برده، ورق فولادی هستند که به شکل عمودی بر روی سطح این پروفیل قرار داده می شود.

بازرگانی میران آهن در سال های اخیر توانسته به بزرگترین عرضه کننده انواع محصولات آهن آلات در بازار شاد آباد تبدیل شده و سایت این بازرگانی منبعی مناسب برای اعلام قیمت های به روز در این صنعت می باشد. از جمله محصولاتی که این بازرگانی در آن فعالیت دارد می توان به مواردی چون: میلگرد، تیرآهن ، هاش، مفتول، ورق آهن و مواردی دیگری از محصولات این حوزه اشاره کرد.

درباره نحوه تولید این سازه

جهت تولید این قطعه های پروفیلی، ابتدا شمشی فولادی با مقطع طول تعیین شده به درون کوره های ذوب انتقال می دهند‌.

سپس به هنگامی که شمش ذوب شده و به دما منتخب نزدیک شد آن را از قفسه های نورد ابتدایی عبور خواهند داد. در ادامه جهت تکمیل تولید، به کاهش مقطع سازه و افزایش طول آن می پردازند.

پس از اتمام تمامی این مراحل، در قسمت پایانی ماده ذوب شده را به شکل سپر تبدیل کرده و بعد از آن توسط دستگاه های مخصوص برش خواهند داد.

سپری آهن

متداول ترین نوع این سازه

این پروفیل ها به نسبت تیرآهن های فولادی از کاربرد کمتری برخوردار هستند. با این حال جهت ساخت پنجره ها و چهار چوب در ها مورد استفاده قرار می گیرند.

جهت کاربرد در این زمینه، از ضخامت های ۰/۹ تا ۲/۵ میلی متری استفاده می شود‌. البته ضخامت ۲ میلی متری آن از کاربرد متداول تری برخوردار هستند‌.

بررسی تنوع در این پروفیل ها

درباره تنوع این سازه می توان به جنس آن ها اشاره کرد‌. در واقع این پروفیل ها در نوع های آهنی، مسی، آلمینیومی، استیل و برنج تولید می شوند‌.‌

انواع این سازه ها در دو دسته اصلی فابریک و آهن نورد قرار می گیرند. یکی از تمایز های اساسی این سازه ها، میزان وزن آن ها خواهد بود‌.

به گونه ای که پروفیل های آهنی از وزن بسیار کمتری به نسبت پروفیل های فابریک برخوردار خواهند بود‌. این پروفیل ها وابسته به کارآیی که دارند، دارای تنوع های متفاوتی خواهند بود‌.

در ادامه به انواع این سازه ها با توجه به مقدار اندازه ارتفاع باله ها اشاره خواهیم کرد.

  • پروفیل های سپر مساوی
  • سپر های نا متساوی
  • پروفیل های با سپر مرتفع

درباره کاربرد این سازه ها

همانطور که اشاره شد، سازه های معرفی شده از گستره کاربردی بسیاری برخوردار نخواهند بود‌. با توجه به این نکته کارایی این محصولات در ساخت خرپا ها،  اسکلت سوله ها و گلخانه ها، ساخت نورگیر زیر زمین ها و مهار کننده ساختمان ها محسوب می شود‌.

علاوه بر تمامی زمینه های کاربری نام برده، این سازه ها جهت ساخت اتومبیل هایی با بدنه مستحکم و منحصر به فرد کارآیی بالایی خواهند داشت.

خلاصه مطالب

سپری آهنی یکی از سازه های مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز است. این پروفیل ها دارای ظاهری شبیه به حرف (T) خواهند بود و در انواع متفاوتی عرضه می شوند.

این سازه در ضخامت های متنوع و با استفاده از فلز های متفاوت تولید می شود که این تمایزات و تنوع موجب افزایش کاربری آن ها در صنایع ساخت و ساز و تولید وسایل نقلیه خواهد شد.

 

برای مشاهده قیمت روز انواع آهن آلات به لینک های زیر مراجعه کنید:

قیمت روز : قیمت تیرآهن

قیمت روز : قیمت آهن آلات 

قیمت روز : قیمت میلگرد

قیمت روز : ورق آهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *