تفاوت های قوطی و پروفیل های فولادی

تیر آهن

بررسی تفاوت های قوطی و پروفیل های فولادی

تفاوت های قوطی و پروفیل های فولادی در کنار تشابه های کاربردی که دارند بسیار مشهود می باشد. با این حال جهت بررسی دقیق تر تفاوت های این سازه ها می بایست درباره چیستی این مصالح نیز اطلاعاتی در بر داشت.

درباره پروفیل ها می بایست در نظر داشت که سازه های فولادی طویل هستند که در بیشتر مواقع توپر ساخته می شوند. در مقابل در صورتی که هین سازه ها با داخلی خالی از فولاد ساخته شوند به عنوان قوطی شناسایی خواهند شد.

قیمت میلگرد: لینک مستقیم مشاهده قیمت

قیمت آهن آلات : لینک مستقیم مشاهده قیمت

بررسی تفاوت سازه ها در زمینه کاربری

با توجه به تعریف متمایز و ساختار متفاوت این دو سازه کاربردی، دور از انتظار نخواهد بود که شاهد تمایزاتی در زمینه کاربری آن ها باشیم.

پروفیل های توپر فولادی با توجه به مقاومت بالا تری که دارند به طور مکرر برای اجرا و تولید نرده های فلزی، تخت های امدادی، ساخت بنا های بتنی و سازه مقاوم صنعتی کاربرد خواهند داشت.

در مقابل برای ایجاد اسملت بندی سازه های فلزی، ساخت شاسی نفتکش ها، تولید انواع مبلمان و لوازم خانگی، ساخت آلاچیق ها و سازه های این چنینی از قوطی فولادی اسنفاده می شود.

 

تمایز در ویژگی ها و قابلیت ها

این دو نوع سازه های فولادی دارای کاربرد های متعددی هستند که بر پایه ویژگی ها و مزایایی که دارند قابلیت اجرا خواهند داشت. بنابراین جهت تکمیل اطلاعات فوق به بررسی اصلی ترین مزایا این دو نوع سازه کاربردی خواهیم پرداخت.

 

 

  • قوطی ها در برابر تحمل وزن ضعیف تر از پروفیل ها هستند.
  • شکل پذیری و انعطاف پذیری قوطی ها بسیار بیشتر می باشد.
  • پروفیل ها دارای قابلیت آبکاری هستند.
  • سازه های پروفیلی دارای انواع متعدد و کاربری متفاوت خواهند بود.
  • قوطی ها مقاوم در برابر پیچش و شکل پذیری هستند.
  • پروفیل ها بر خلاف قوطی ها قابلیت بازیافت کمتری دارند.

نکته ای درباره تمایز این دو سازه

همانطور که مشهود است این دو نوع سازه فولادی دارای تشابه بسیاری خواهند بود، در واقع می بایست اشاره کرد قوطی ها پروفیل های توخالی هستند و این به معنا این است که قوطی ها زیر مجموعه پروفیل ها قرار خواهند گرفت.

همچنین اصلی ترین تفاوت پروفیل های فولادی با قوطی ها این است که پروفیل دارای سطح مقطع در انواع متعددی هستند که در مقابل آن ها قوطی ها به علت توخالی بودن فاقد این ویژگی ها خواهند بود.

خلاصه مطالب

تقاوت های قوطی و پروفیل های فولادی به نوع ساختار این سازه های فوق العاده باز می گردد. در واقع سطح مقطع و توپر بودن پروفیل های فولادی اصلی ترین تمایز آن ها با قوطی ها خواهد بود. چنین ساختاری موجب بروز برخی از تفاوت ها و ویژگی های متمایز و موثر در زمینه کاربری این مصالح شده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *