بررسی کاربرد لوله داربست فولادی در صنعت ساختمان

قیمت نبشی و ناودانی

درباره لوله داربست فولادی:

لوله داربست فولادی یکی از اصلی ترین تجهیزات حیاتی در صنعت ساخت و ساز محسوب می شود. این نوع از لوله ها در دسته لوله های درز دار قرار گرفته و به روش نورد گرم یا ورق سیاه در اندازه شش متر تولید خواهند شد.

قیمت آهن آلات

قیمت میلگرد

قیمت تیرآهن 

قیمت ورق آهن 

لوله های معرفی شده دارای کاربرد های بسیاری هستند که به طور معمول به عنوان داربست از آن ها استفاده می شود.

بازرگانی میران آهن در سال های اخیر توانسته به بزرگترین عرضه کننده انواع محصولات آهن آلات در بازار شاد آباد تبدیل شده و سایت این بازرگانی منبعی مناسب برای اعلام قیمت های به روز در این صنعت می باشد. از جمله محصولاتی که این بازرگانی در آن فعالیت دارد می توان به مواردی چون: میلگرد، تیرآهن ، هاش، مفتول، ورق آهن و مواردی دیگری از محصولات این حوزه اشاره کرد.

نحوه ساختار از لوله داربست فولادی

همانطور که در مطالب فوق به آن اشاره شد، این لوله ها از جنس فولاد ساخته می شوند. طول این لوله های بر مقطع استوانه ای شکل از 3 تا 6 متر خواهد بود.

این لوله ها به نام لوله 5 نیز شناسایی شده و جهت دسترسی راحت تر به نقاط مرتفع و دشوار کاربرد خواهند داشت. همچنین جهت پوشش دهی بیشتر، ساختار این لوله ها را در وزن های سبک و سنگین برای شرایط متفاوت تولید می کنند.

البته در ساختار این لوله های از استاندارد های مشخص شده ای پیروی می شود، به گونه ای که این محصل دارای قطر خارجی 3/48 میلی متر و ضخامت دیواره ها به 2/3 و طول لوله 6 متر باشد.

چگونگی ساخت داربست ها

این لوله های به عنوان لوله صنعتی کاربرد دارند، و هیچ نوع ماده سیالی از آن ها عبور نخواهند کرد. در واقع کاربرد این لوله برای انتقال مایعات و سیالات طراحی نشده است.

بنابراین با استفاده از انواع متصلات گوناگون و مخصوص و تعدادی بست های ویژه این لوله ها را به هم متصل می کنند به عنوان تکیه گاه برای قسمتی از سازه ها مورد استفاده قرار می دهند.

جهت دسترس بهتر این سازه را در فاصله 30 تا 40 سانتی متری ساختمان قرار خواهند داد و تغییر این فاصله زیر نظر معمار انجام می شود.

معرفی انواع این سازه

تنوع این سازه ها تنها در دو مدل ستاره ای و مثلثی شناخته شده است. در مدل چکشی ستاره ای، از مهار های افقی و پایه های قائم برای شکل دهی لوله ها استفاده خواهد شد. و مزایا این نوع مدل تنها در سهولت انتقال و باز و بسته کردن لوله ها خواهد بود. همچنین هیچ گونه نیازی به ابزار خاص و کارگر ماهر نمی باشد.

در مقابل برای نصب نوع مثلثلی این سازه ها، تنها از فریم های مثلثی شکل به صورت نر و ماده استفاده خواهد شد. این اتصالات نیز بدون نیاز به متخصص انجام می شود.

بررسی متدوال ترین نوع این سازه

داربست هایی که به شکل چکشی کاسه ای هستند، بیشتر از دو مدل مذکور در صنعت ساختمان ساز کاربرد دارند. این سازه قابلیت توسعه در پلان و تسهیل در جابجایی داشته و هیچ گونه نیازی به مهار بندی نخواهد داشت.

خلاصه مطالب

لوله داربست فولادی سازه ای است که با اتصال لوله پنج صنعتی به وجود آمده و جهت استفاده به عنوان تکیه گاه یا تسهیل در دسترسی به سایر نقاط غیر قابل دسترس ساختمان ها استفاده خواهد شد. این لوله ها در صنعت ساختمان کارایی بالایی دارند.

 

برای مشاهده قیمت روز انواع آهن آلات به لینک های زیر مراجعه کنید:

قیمت روز : قیمت تیرآهن

قیمت روز : قیمت آهن آلات 

قیمت روز : قیمت میلگرد

قیمت روز : ورق آهن

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *