بررسی کاربرد انواع میلگرد ها

قیمت آهن

درباره نقش و کاربرد میلگرد ها در ساختمان سازی:

میلگرد ها نوعی پروفیل های فولادی هستند که در صنعت ساخت و ساز کاربرد فراوانی دارند. کاربرد میلگرد وابسته به نوعی که دارند مشخص و تعیین می شود، بنابراین این نکته حائز اهمیت است که برای چه هدفی از میلگرد استفاده می شود.

قیمت آهن آلات

قیمت میلگرد

قیمت تیرآهن

قیمت ورق آهن 

 

بازرگانی آهن میران فعال در زمینه فروش انواع آهن آلات ساختمانی اعم از انواع میلگرد ، محصولات مفتولی ، تیر آهن ، هاش ، قوطی و پروفیل ، نبشی و ناودانی و غیره می باشد. شما می توانید بهترین قیمت ها و البته بالاترین کیفیت های محصولات ساختمانی را از ما دریافت کنید.

همچنین جهت انتخابی راحت تر تنوع میلگرد ها دارای تقسیم بندی های مشخصی می باشد که وابسته به زمینه ها و استاندارد های متنوعی انجام شده است.

در ادامه به بررسی کارایی انواع میلگرد های ساده و آجدار خواهیم پرداخت.

درباره کارایی میلگرد های ساده و آجدار

میلگرد های ساده و آجدار از پر کاربرد ترین سازه های فولادی در صنعت ساخت و ساز هستند. هر دو نوع این میلگرد ها مقطع فولادی محسوب می شوند که وظیفه تحمل وانتقال فشار را بر عهده خواهند داشت.

در واقع کاربری این قطعات از پایین ترین قسمت هر سازه یعنی فوندانسیو تا بالا ترین نقطه هر سازه برای ظاهر سازی نما خارجی ساختمان استفاده خواهد شد.

کاربری میلگرد های ساده

افراد زیادی بر این باور هستند که میلگرد های ساده فقط برای تعبیه و ساخت ستون ها کاربرد دارند، در صورتی که کاربرد های این قطعات فولادی فرا تر از این موارد خواهد بود.

این نوع از میلگرد ها دارای سطحی صاف و بدون ناهمواری هستند، در قطر ها و ضخامت 6 تا 50 میلیمتری عرضه خواهند شد.

به علت انعطاف پذیری بالا و برش آسان این قطعه، از آن ها برای استفاده و ساخت سازه های سنگین استفاده نخواهد شد. زیرا تحمل فشار های بالا را نداشته و به راحتی خم یا شکسته می شوند.

در جهت تکمیل اطلاعات فوق، به بررسی بیشتر کاربرد های این پروفیل پرداخته شده است.

  • تولید اتصالات صنعتی و ساختمانی
  • ساخت برخی از قطعات خودرو
  • تولید و ساخت اتصال های مرتبط با جاده ها و بزرگراه ها

بررسی تفاوت میلگرد آجدار

یکی از پر کاربرد ترین قطعات ساختمانی، میلگرد های آجدار هستند. به علت شکل ظاهری که دارند، مشکل فرسودگی نداشته و به مطمئن ترین حالت ممکن درون بتن و فولاد عمل خواهند کرد.

این قطعه فولادی موجب افزایش سطح مقاومت کششی سازه بتنی خواهد شد. بر خلاف میلگرد آدار مناسب برای سازه های سنگین می باشند.

به طور معمول این سازه ها در قطر 6تا 50 سانتی متر تولید می شوند. مقاومت این سازه ها از نوع میلگرد های ساده بیشتر خواهد بود. رایج ترین کاربرد این قطعه ها در سیمان مسلح و سایر سازه های بتنی است.

  • کاربرد در ساخت انواع سازه و بنا های بتنی
  • کارایی در ساخت ایستگاه های اتوبوس (BRT) و پل ها
  • جهت افزایش قوت و مقاومت سازه های فولادی در برابر زلزله و سایر حوادث طبیعی
  • مورد استفاده برای تولید بتن های مسلح
  • جلوگیری از تخریب کوتاه مدت سازه های بتنی

درباره کارایی سایر میلگرد های مقاوم

همانطور که در مطالب فوق به آن اشاره شد، تنوع میلگرد ها تنها محدود به دو نوع ساده و آجدار آن ها نخواهد بود. بلکه این قطعات فولادی وابسته به استاندارد های مشخص شده و جنسی که دارند دارای انواع مختلفی می باشند. بنابراین در ادامه مطالب به بررسی کاربری مقاوم ترین میلگرد ها پرداخته شده است.

میلگرد با پوشش اپوکسی

این نوع از میلگرد ها دارای قیمت بسیار بالا تری به نسبت سایر میلگرد ها می باشند. جهت مقاوم سازی بیشتر این قطعات فولادی بر روی سطح آن ها از پوشش اپوکسی استفاده خواهد شد.

با در نظر داشتن پوشش کاربردی و محافظتی که بر روی سطح این قطعه ها قرار می گیرد، کاربرد این پروفیل ها در شرایطی که تهدید خوردگی، آب و هوا نا مساعد و تماس با آب نمک وجود دارد صورت می گیرد.

میلگرد فولادی ضد زنگ

میلگرد های فولادی مقاوم در برابر اکسیدن شدن نیز، یکی از گران ترین و با ارزش ترین نوع پروفیل ها موجود در بازار می باشند. این پروفیل های فولادی ضد زنگ 1500 برابر مقاومت بیشتری در مقابل خوردگی خواهند داشت. استفاده از این میلگرد ها به علت هزینه بالایی که دارند در شرایط خاص و به عنوان نگه دارنده، تقویت کننده و فرفوژه کاری ها کاربری داشته و به کار بردن آن ها غیر از این موارد بسیار پر هزینه خواهد بود.

میلگرد گالوانیزه

این نوع از میلگرد ها نیز دارای مقاومت بسیار بالا تری خواهند بود. البته میزان مقاومت این مقطع های فولادی به نسبت فولاد پر کربن شناسایی می شود. بنابراین می توان گفت این سازه دارای 40 برابر مقاومت بالا تری در برابر خوردگی خواهد بود.

خلاصه مطالب

با توجه به تمامی مطالب ذکر شده، می توان نتیجه گرفت که کاربرد میلگرد ها بسیار گسترده تر از سایر اجزا تشکیل دهنده ساختمانی است.

همچنین نقش اساسی که هر میلگرد بر روی سازه های بتنی ایفا می کنند موجب افزایش اهمیت آن ها بر روی ساخت بنا خواهد شد.

البته می توان از مزایا بسیار این قطعه های فولادی، به تنوع بالا آن ها و تقسیم بندی های متعدد آن اشاره کرد که موجب افزایش تقاضا این محصولات  در بازار شده است.

 

برای مشاهده قیمت روز انواع آهن آلات به لینک های زیر مراجعه کنید:

قیمت روز : قیمت تیرآهن

قیمت روز : قیمت آهن آلات 

قیمت روز : قیمت میلگرد

قیمت روز : ورق آهن

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *