بررسی مشخصات و کاربرد تیرآهن های (INP)

تیر آهن

درباره تیرآهن های (INP)

تیرآهن های (INP) نوعی از تیرآهن های استانداردی هستند که در ساختمان های مرتفع و برج ها از آن ها استفاده می شود. این تیرآهن طبق استاندارد نامه های چین و روسیه تولید خواهند شد.

ساختار قطعات مذکور، به گونه ای است که در ابتدا آن ضخامت بسیار کم است و در قسمت های پایینی سازه، ضخامت بیشتر می شود. این نوع از تیرآهن ها شباهت بسیار بالایی به تیرآهن های (IPE) خواهند داشت. البته دو محصول نام برده از تفاوت و تمایزات بارزی نیز برخوردار هستند، اصلی ترین تمایز این محصولات به ویژگی های فیزیک آن ها مرتبط می شود.

نحوه تولید این تیرآهن های (INP)

همانطور که اشاره شد، این تیرآهن ها بر پایه برخی از استاندارد های از قبل مشخص شده، تولید و تهیه خواهند شد. ویژگی تیرآهن های فوق، کاهش ضخامت آن ها از مرکز یا جان سازه به طرفیت است، به طوری که بال ها از ضخامت یکسانی برخوردار باشند.

جهت تولید این قطعات از شمش های بلوم ذوب شده استفاده خواهد شد. سپس این مواد مذاب با غلتک فشرده سازی می شوند و پس از آن به افزایش طول آن ها پرداخته خواهد شد.

مرحله مقاوم سازی این قطعه

پس از اعمال تمامی مراحل فوق، جهت افزایش استقامت و مقاومت سازی بیشتر این سازه های فولادی از عملیات های حرارت دهی پیروی خواهند کرد. به همین ترتیب تیرآهن ها مجددا داغ شده و داخل قالب های مرتبط با () انتقال داده خواهند شد.

البته پس از اتمام مراحل فوق، محصول تولید شده به قسمت انجام آزمایش های ایمنی و استحکام منتقل می شود.

 

مشخصات تیرآهن مذکور

در قسمت های قبل درباره ویژگی های فیزیکی و ساختار این قطعه فولادی نکاتی را بیان کردیم. با این حال قطعه مذکور دارای مشخصه های دیگری نیز خواهد بود، که در ادامه مطالب به آن ها اشاره خواهیم کرد.

جهت توسعه کاربری این قطعات، آن ها را در عرض های متمایز 8 تا 60 سانتی متر مربع تولید خواهند کرد. با توجه به میزان ضخامتی که دارند از کاربرد های متفاوتی نیز برخوردار خواهند بود.

این تیرآهن ها دارای استحکام، مقاومت و کیفیتی مرغوب هستند، به همین علت در ساخت بنا ها و پروژه های عمرانی بسیار تاثیرگذار و کاربردی می باشند.

مزایا تیرآهن های مذکور

این تیرآهن فوق العاده کاربردی با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که دارد از مزایا بسیاری نیز برخوردار خواهد بود. به همین علت جهت تکمیل اطلاعات فوق، به بررسی بیشتر مزایا آن خواهیم پرداخت.

  • تسریع در زمان نصب
  • استقامت و استحکام فوق العاده
  • سهولت در اتصال قطعات
  • کاهش هزینه های عملیاتی
  • دارای کاربرد اساسی در ساختمان های مرتفع
  • عدم نیاز به فضا های بسیار زیاد
  • امکان تجدید توسعه پس از اتمام رسیدن آن

خلاصه مطالب

همانطور که اشاره شد، تیرآهن های (INP) یکی از تیرآهن هایی است طبق استاندادر نامه های معتبر تولید می شود. این محصولات فولادی به عنوان ابزار های ساختمانی شناخته می شوند که جهت ساخت بنا و برج های مرتفع مورد استفاده بسیاری قرار می گیرند.

بازرگانی آهن میران فعال در زمینه فروش انواع آهن آلات ساختمانی است. این بازرگانی در سایت خود قیمت های را به صورت روزانه به روز رسانی کرده و آخرین اخبار از قیمت های بازار آهن آلات  را در سایت خود منتشر می کند. . از جمله محصولاتی که این بازرگانی در آن فعالیت دارد می توان به مواردی چون: میگلرد، تیرآهن ، هاش، مفتول، ورق آهن و مواردی دیگری از محصولات این حوزه اشاره کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *