بررسی ضرورت استفاده از میلگرد بستر

قیمت میلگرد

نکاتی درباره میلگرد بستر

میلگرد بستر از روش های بسیار کارآمد برای ارتقا میزن مقاومت بنا ها می باشد. به کارگیری این دسته از سازه های فولادی موجب ارتقا مقاومت دیوار ها در برابر تحمیل نیرو های خارجی خواهد شد.

نگاهی به لیست قیمت های امروز انواع آهن الات:

قیمت آهن آلات:

قیمت میلگرد ، قیمت تیرآهن ، قیمت آهن

محل قرار گیری این دسته از سازه های منحصیر به فرد در بین بلوک های دیوار تعیین می شود، به گونه ای که با استفاده از قلاب و گیره به ستون متصل بمانند.

ساختار میلگرد بستر

همانطور که اشاره شد، این نوع از سازه های منحصر به فرد در افزایش مقاومت بنا های ساختمانی تاثیر گذار خواهد بود. بر حلاف حساسیت کاربردی این نوع از سازه های فولادی، دارای ساختاری بسیار ساده و قابل درک هستند.

ساختار این سازه از دو آرماتور ضد زنگ یا استلنس استیل تشکیل شده است. طول استاندارد تعیین شده برای این قطعات سه متر می باشد؛ برای اتصال دادن بین دو آرماتور از روش نردبانی یا خرپایی استفاده خواهد شد.

قیمت میلگرد

نحوه فاصله گذاری میان آرماتور ها

در قسمت قبلی اشاره شد که این نوع سازه ها با قرار گیری دو آرماتور به موازات هم تهیه می شوند. با این حال برای دسترسی به نوع استاندارد آن ها می بایست از فاصله گذاری استانداری پیروی شود.

به همین ترتیب عرض میلگرد ها از بین اعداد (5/5، 11، 15) تعیین می شود؛ همچنین عرض میلگرد می بایست 3 سانتی از طول دیوار هدف پایین تر قرار داده خواهد شد. قطعات فولادی که موظف به ایجاد اتصال میان آرماتور ها است در اندازه های 40 تا 50 سانتی متر انتخاب می شوند.

کاربرد میلگرد مذکور

همانطور که اشاره شد، میلگرد های معرفی شده جهت افزایش مقاومت و دوام دیوار ها در برابر نیرو های خارجی کاربرد خواهد داشت.

این سازه های منحصر به فرد به عنوان یکی از مصالح ضروری در استاندارد نامه ساخت و ساز معرفی شده است؛ زیرا این سازه ها مقاومت ساختمان ها را در برابر زلزله افزایش خواهند داد.

تعیین قیمت محصول مذکور

جهت تعیین و ثبت قیمت این نوع از مصالح ساختمانی اصلی ترین عامل نوع فولاد استفاده شده در ساخت این سازه ها می باشد.

همچنین برند سازنده  سازه نیز می تواند دلیل موثری برای نوسان قیمت محسوب شود. اما به صورت کلی می توان گفت: با افزایش قیمت فولاد و تعداد پروفیل مورد نیاز شاهد صعود قیمت محصول فولادی خواهیم بود.

خلاصه مطالب

میلگرد بستر به عنوان یکی از کاربردی ترین راهکار های افزایش مقاومت دیوار های ساختمان به کار برده می شوند. این سازه ها با ایجاد اتصال میان دو آرماتور مجزا و رعایت استاندارد میان آن ها تولید خواهند شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *