بررسی سیم مفتول گالوانیزه و کاربرد آن

سیم مفتول

سیم مفتول گالوانیزه چیست؟

سیم مفتول گالوانیزه یکی از بهترین و مهم ترین مقطع های پر کاربرد مفتولی در صنعت ساختمان سازی است. این سازه منحصر به فرد دارای بیشترین میزان انعطاف پذیری خواهد بود و به راحتی فرم دهی خواهد شد، با این حال میزان مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و سایر عوامل آسیب زا خواهد داشت.

قیمت میلگرد

قیمت آهن آلات

گستره کاربرد این نوع از مقاطع گالوانیزه محدود به صنعت ساخت و ساز نخواهد شد بلکه در صنایع بسیاری قابلیت استفاده خواهد داشت.

نحوه افزایش استحکام سیم ها

این سیم های کاربردی از فولاد های سیاه ساخته می شوند و برای افزایش استقامت و استحکام آن ها از گالوانیزه استفاده خواهد شد.

در واقع در آخرین مراحل تولید سیم های مذکور را با گالوانیزه پوشش خواهند داد. این پوشش دهی موجب افزایش مقاومت در برابر زنگ زدگی و استحکام در برابر پوسیدگی خواهد شد.

بررسی روش تولید سرد

این قطعات کاربردی دارای انواع بسیاری هستند که وابسته به نحوه تولید آن ها تقسیم بندی خواهند شد. یکی از روش های تولید این قطعه نورد سرد است. در این روش سیم های تولید شده ای که کاهش حرارت داشتند با استفاده از سیستم های برق، الکتروز و آبکاری خواهند شد.

در چنین روش هایی با استفاده از جریان الکتریکی می توان لایه ای را روی سیم ایجاد کرد و به این طریق سازه را مقاوم سازی کرد.

معایب روش تولیدی سرد

در روش تولیدی سرد، لایه ایجاد شده بر روی سیم های فولادی سیاه بسیار نازک است. این عدم ضخامت بالا موجب آسیب پذیری بیشتر این سازه ها در برابر رطوبت و نفوذ آب خواهد شد. در مقابل این سیم ها بسیار منعطف تر از سایر سیم ها عمل خواهند کرد.

درباره مزایا روش تولید روش گرم

این سیم ها بیشتر به نام سیم مفتول های سفید شناخته خواهد شد. این سیم های کاربردی از مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربات و آسیب دیدگی برخوردار هستند. سطح این سیم ها بسیار یکدست و صاف خواهد بود و همچنین قابل استفاده در شرایط ناپایدار جوی هستند.

روش تولید گرم موجب می شود که هزینه های تولید سیم ها کاهش یابد، بنابراین می بایست در نظر داشت که این سازه مقرون به صرفه تر خواهند بود.

کاربرد این سیم های منعطف

با توجه به مزایا این سازه به علت مقاومت و انعطاف پذیری فوق العاده ای که دارند، بسیار شناخته شده تر از سایر مفتول های رولی یا شاخه ای هستند. همچنین قابل استفاده در صنایع و مصارف زیر خواهند بود.

  • کاربرد به عنوان سیم های حفاظتی
  • اتصال دهی قطعات ساختمانی
  • ارتقا دهنده کابل های برقی
  • مورد استفاده در زمین های کشاورزی
  • قابلیت استفاده برای ایمن سازی
  • مورد اسفاده برای مصالح ساختمانی و ایمن سازی پنجره ها

خلاصه مطالب

سیم مفتول گالوانیزه از نمونه های کاربردی مقاطع فولادی است. این سازه در برابر نفوذ آب و اکسید شدن مقاومت بسیار بالایی دارد.

بنابراین مورد استفاده در شرایط سخت جوی خواهد بود. همچنین با توجه به کاربرد های متعدد از تنوع روش تولید مختلفی نیز برخوردار خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *