بررسی تسمه فولادی و انواع آن

تسمه

بررسی تسمه فولادی

تسمه فولادی یک نوع از مقطع های عریض یا ضخامت کمتر است. این تسمه ها دارای کاربرد بسیاری هستند که موجب افزایش تقاضا تولید آن ها می شود.

این قطعات فولادی با توجه به مقاومت بالا و استحکام منحصر به فردی که دارند تولید می شوند. به همین علت برای نگهداری بار هایی که فشار سنگینی را وارد می کنند مورد استفاده قرار می گیرند.

البته در برخی مواقع این قطعه با ورق های فولادی اشتباه گرفته خواهد شد. قابل ذکر است که این قطعات دارای عرض و طول بسیار کمتری به نسبت ورق های فولادی بوده و دارای کاربردی های مجزایی نیز هستند.

درباره کارکرد این قطعات

یکی از اساسی ترین و متداول ترین کارکرد این تسمه ها، استفاده آن ها در نصب کپسول های بزرگ و کوچ آتشنشانی بر روی دیوار های ساختمان خواهد بود.

البته در برخی از مواقع نیز به عنوان نگهدارنده لوله های فولادی در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند.

همانطور که در مطالب فوق نیز به آن اشاره شد، این مقطع های فولادی جهت نگهداری بار هایی با فشار زیاد نیز کاربرد دارند.

بنابراین جهت حفاظت از بار ها، این مقطع ها به دور جسم مورد نظر می تابانند و با محکم کردن آن موجب استحکام آن خواهند شد. همچنین موارد زیر از سایر کاربرد های این قطعات می باشد.

 • ساخت درب و پنجره
 • ساخت کابل تلفن و برق
 • وصله کردن تیرآهن ها
 • ساخت بادبند
 • مورد استفاده در صنایع ترابری، شیشه، چوب، فولاد و موزاییک

تسممه

تنوع در مقطع های فولادی

بی شک یکی از آهن آلات کاربردی در صنعت ساخت و ساز و سایر صنایع موجود، تسمه های مقطعی فولادی هستند. این تسمه ها وابسته به نیاز صنایع در اندازه و جنس های متنوعی با پیروی از روش های نورد گرم یا سرد تولید خواهند شد.

البته در تمامی این موارد نکته حائز اهمیت این است که هر تسمه با هر اندازه و جنسی که دارد از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار باشد.

بنابراین در ادامه مطالب به بررسی بیشتر انواع این مقاطع خواهیم پرداخت.

 • استلنس استیل
 • گالوانیزه
 • تسمه ماشینکاری
 • فابریک
 • ترانس
 • تسمه نورد

درباره کارآیی تسمه ها در ساختمان سازی

همانطور که در مطالب فوق نیز اشاره شد، یکی از اساسی ترین کاربرد این قطعه های فولادی استفاده آن ها در صنایع ساخت و ساز است.

تسمه ها مشابه با ورق های فلزی بسیار نازک هستند که در ابعاد کوچک تر تولید می شوند. در واقع وزن کم و ابعاد محدود این سازه ها، موجب افزایش کاربری آن ها شده است. به گونه ای که برای نگهداری نرده ها، لوله های فولادی، کپسول های آتش نشانی و سایر تجهیزات سنگین ساختمانی از آن ها استفاده می شود.

خلاصه مطالب

تسمه فولادی به عنوان مستحکم ترین و مقاوم ترین نگهدارنده ها شناخته می شود. با در نظر داشن تنوع فراوان این سازه ها، نمی توان کاربرد آن ها را محدود به موارد فوق دانست. در واقع با توجه به کاربردی های فراوانی که دارند از تنوع بسیاری نیز برخوردار خواهند بود.

بازرگانی آهن میران فعال در زمینه فروش انواع آهن آلات ساختمانی است. این بازرگانی در سایت خود قیمت های را به صورت روزانه به روز رسانی کرده و آخرین اخبار از قیمت های بازار آهن آلات  را در سایت خود منتشر می کند. . از جمله محصولاتی که این بازرگانی در آن فعالیت دارد می توان به مواردی چون: میگلرد، تیرآهن ، هاش، مفتول، ورق آهن و مواردی دیگری از محصولات این حوزه اشاره کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *