کاربرد های تیرآهن

کاربردهای تیر آهن

درباره اساسی ترین کاربرد های تیرآهن

در صنعت ساختمان سازی کاربرد های تیرآهن از جمله مواردی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.این تجهیزات دارای کاربرد های متنوع و اساسی هستند، اما وظیفه اصلی این نوع از پروفیل ها در بنا ها حمل تمامی فشار های تنشی و خمشی منتقل شده بر ساختمان یا سازه می باشد.

 

بازرگانی آهن میران فعال در زمینه فروش انواع آهن آلات ساختمانی است. این بازرگانی در سایت خود قیمت های را به صورت روزانه به روز رسانی کرده و آخرین اخبار از قیمت های بازار آهن آلات  را در سایت خود منتشر می کند.

همچنین نحوه تولید این محصولات به گونه ای است که با در نظر گرفتن سطح مقطعی (I) و (H) و با استفاده از انواع آلیاژ های فولادی طراحی و عرضه خواهند شد.

تنوع پروفیل های فولادی

این پروفیل ها با توجه به کاربرد هایی که دارند در ابعاد متنوعی تولید می شوند و وابسته به ابعاد اعمال شده در ساختمان سازی استفاده خواهند شد.

علاوه بر کاربرد های گسترده، این محصولات از تنوع چشمگیری نیز برخوردار هستند. پروفیل های لانه زنبوری، تیرآهن (IPB)، پروفیل (IPN) و (IPE) از انواع این محصولات شناخته می شوند.

بررسی کاربرد های این محصول

همانطور که در مطالب فوق به آن اشاره شد، انواع پروفیل های فولادی با تنوع در ابعادی که دارند از کاربرد های اساسی در صنعت ساختمان سازی برخوردار هستند، بنابراین در ادامه مطالب به بررسی اساسی ترین کاربرد های تیرآهن پرداخته شده است.

کارایی در ساخت اسکلت سازه فولادی

انواع پروفیل های لانه زنبوری، بال پهن، نیم پهن و اروپایی در ساخت اسکلت بنا ها کاربرد خواهند داشت. استفاده از این محصولات جهت مقاوم سازی و ارتقا استحکام بنا صورت می گیرد. همچنین وابسته به محاسبات طراح ساختمان و نقشه آن می توان موقعیت، نقش و کاربرد آن را مشخص کرد.

ساخت کفی ستون

با توجه به ابعاد متنوع این نوع از محصولات فولادی، در برخی موارد از پروفیل های مذکور به عنوان کفی بنا و اتصال نبشی به ستون های اصلی و فرعی استفاده می شود. همچنین با انجام دریل، مشعل کاری، برشکاری و اتصال پیچ ها بر روی پروفیل ها می توان آن ها را به عنوان بستری جهت تحمل فشار تمامی سازه مورد استفاده قرار داد.

کاربرد در اصلی ترین تیر ها

تیر ها سازه های افقی هستند که به واسطه پلیت ها بر روی ستون های ساختمان قرار خواهند گرفت. بنابراین در برخی از مواقع این نوع از محصولات با استفاده از یک نبشی در طول بال پروفیل و سمت دیگر به ستون اصلی متصل خواهند شد.

به اتصال هایی که مشابه مورد فوق صورت بگیرد شاه تیر گفته می شود که در ادامه اتصالات آن از تیرک های میانه برای نگهداری طبقات استفاده خواهد شد.

تولید تیر های کرومیت

این تجهیزات فولادی از انواع تیرک ها نازک تر می باشند اما دارای طول بیشتری هستند. در طراحی تیر های کرومیت سطحی به عنوان نشینمن گاه یا تکیه گاه تعبیه شده است که بر روی تیر اصلی قرار گرفته و محکم خواهد شد.

 

کاربرد به عنوان تیرک میانی

تجهیزات فولادی کوچکتر از شاه تیر ها یا تیر های اصلی، تیرک های میانی هستند. این محصولات به عنوان اعضا میانجی به اسکلت بدنه ساختمان متصل می شود.

این تیرک ها جهت ارتقا ظرفیت تحمل فشار تیرآهن های اصلی در بالا و پایین آن ها قرار خواهند گرفت. همچنین قرار دادن این تیرک ها موجب انتقال فشار به شاه تیر ها و در آخر انتقال فشار به ستون ها خواهند شد.

 تیر آهن های خر پا

این نوع از تجهیزات فولادی و پروفیلی سازگار ترین نوع پروفیل ها با انواع سیستم های سقفی هستند و به علت کاربری ففوق الاده ای که دارند از انواع تفاوتی برخوردار می باشند. این تیر ها به حالت خرپا در کنار یکدیگر قرار داده می شوند تا روند ساخت سوله ها، تراس ها و انبار ها را تکمیل کنند.

تیرآهن
ساختمان سازی

ساخت ستون

همانطور که در مطالب فوق به آن اشاره شد، پروفیل های معرفی شده در ابعاد بسیار متنوعی تولید می شوند. بنابراین قابل توجه است که از بزرگترین ابعاد این سازه های فولادی جهت تعبیه ستون اصلی در ساختمان اسنفاده می شود. البته در کنار بزرگی ابعاد این نوع سازه می بایست دارای پایه و قاعده های مربعی شکل باشند.

بررسی مزایا استفاده از پروفیل های فولادی

با در نظر داشتن کاربرد های فراوان پروفیل های فولادی و تنوع در تولید آن ها، دور از انتظار نیست که این محصولات از مریا فوق العاده و منحصر به فردی برخوردار باشند.

البته مزایا این محصولات را می توان به عنوان سایر کاربری های آن نیز بررسی کرد. بنابراین در ادامه به برخی از مزایا این محصولات فولادی اشاره شده است.

  • امکان توسعه دادن سازه ها حتی پس از اتمام
  • ایجاد قابلیت انصال چندین قطعه به هم
  • این محصولات به صورت پیش ساخته نیز در کارخانه عرضه می شوند.
  • موجب تسهیل در نصب و افزایش سرعت اجرا سازه خواهند شد.
  • قابل استفاده در بنا های مرتفع
  • ارتقا سطح استقامت و استحکام کل سازه ساختمانی

ناودونی

خلاصه مطالب

با توجه به تنوع کاربرد های تیرآهن، می توان آن را به عنوان یکی از اساسی ترین اجزا جهت تکمیل ساخت اسکلت های ساختمانی در نظر داشت.

این اجزا که به نام پروفیل های فولادی نیز شناخته می شوند جهت افزایش استقامت، استحکام و تحمل فشار سازه ها استفاده خواهند شد. همچنین قابل توجه است که جهت تولید این تجهیزات از آلیاژ های متنوع فولاد و ابعاد مختلف استفاده می شود.

(بازرگانی آهن و فولاد میرآهن)

شما مشتریان گرامی می توانید با مراجعه به صفحه قیمت آهن آلات  در سایت آهن میران  نسبت به خرید آهن آلات مورد نیاز خود با مناسب ترین قیمت اقدام نمایید. از آنجا که خرید آهن آلات در انواع مختلفی امکان پذیر می باشد و همچنین خرید آهن آلات برای مصارف متنوعی انجام می شود بنابراین در صورت نیاز به مشاوره برای خرید آهن آلات می توانید با شماره های انتهای سایت تماس گرفته و مشاوره ی رایگان در زمینه ی خرید آهن آلات ساختمانی در انواع گوناگون داشته باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *