تغییر قیمت آهن آلات در هفته سوم دی ماه ۹۷

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | چهارشنبه 26 دی 1397 در ساعت 10 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر همانند ماه های گذشته تحت تاثیر عوامل مختلفی همچنان پابرجا بود و بازار شیب ملایمی از کاهش قیمت ها را تجربه نمود. البته تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر در بازار میلگرد به گونه دیگری رقم خورد و کاهش قیمت ها با شیب تند تری صورت گرفت. یکی از عمده دلایل تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر نبود تقاضای واقعی در بازار آهن آلات بود. میزان خرید آهن الات طی هفته گذشته به شدت کاهش پیدا کرد که تاثیر آن بر قیمت ها نیز کاملا مشهود بود و همانظور که گفته شد روند کاهش قیمت ها شیب بسیار تندتری  نسبت به هفته ها و ماه های اخیر داشت.

قیمت فولاد که از چند هفته پیش روند رو به رشدی را آغاز نموده بود در طی دو هفته گدشته با کاهش قیمت ها مواجه شد و ترمز افزایش قیمت این محصول بسیار پرکاربرد از خانواده فلزات نیز کشیده شد.

همچنان یکی از دلایل تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر و ماه های اخیر تحریم ها محسوب میشوند. تحریم هایی که بصورت یک جانبه از سوی آمریکا بخش فلزات را هدف قرار داده اند تاثیر بسیار زیادی بر روند کاهشی قیمت ها داشته اند.  تحریم های صورت گرفته بر بازار آهن آلات باعث شده تا میزان صادرات انواع محصولات فلزی کاهش یافته و بیشتر تولید کنندگان بازارهای داخلی را برای فروش نشانه بگیرند که نتیجه آن نیز کاهشی شدن قیمت ها میباشد.

درست است که تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر با روند کاهشی مواجه بود ولی همین روند که از ماه های پیش شروع شده تنها توانسته رضایت مصرف کننده را در پی داشته باشد. فروشندگان و بخصوص تولید کنندگان رضایتی از فروش محصولات فلزی خود ندارند و برخی از تولید کنندگان نیز بر ادامه تعطیل ماندن بخش فروش خود پافشاری میکنند.

تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر  باعث شده تا بسیاری از محصولات فلزی و بخصوص فولادی در انبارهای کارخانجات همچنان انباشته شوند و نه خرده فروشان علاقه ای به خرید این محصولات انبار شده از خود نشان میدهند و نه کارخانجات تمایلی به فروش دارند. این تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر و ماه های گذشته به نفع تولید کننده و خرده فروشان نخواهد بود و اگر همین روند باقی بماند مطمئنا واحد های تولیدی بسیار بیشتری  در آستانه تعطیلی قرار خواهند گرفت. آهن میران مانند هفته های گذشته همچنان به خریداران انواع محصولات فلری تاکید دارد تا اگر ضرورتی به خرید آهن آلات ندارند تا مشخص شدن قیمت ها خرید  خود را به تعویق بیندازند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :