تغییر قیمت آهن آلات در هفته سوم آذر ماه

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | یکشنبه 25 آذر 1397 در ساعت 11 : 46 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر( هفته سوم آذر ماه ۹۷) مانند هفته های گذشته کاهشی بود و بازار عرضه و تقاضا همچنان در رکود به سر میبرد. روند تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر به گونه ای بود که قیمت انواع محصولات فلزی در بازار به قیمت های قبل از مرداد ماه سال ۹۷ رسید. طبق بررسی های انجام شده توسط کارشناسان آهن میران دو عامل بزرگ بر روند کاهشی قیمت آهن آلات در هفته اخیر مانند هفته های گذشته تاثیر گذار بوده است که یکی افزایش عرضه و کاهش تقاضا و دیگری نیز تاثیر تحریم ها بر بازار کالایی میباشد.

از دلایل دیگر اوج تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر را میتوان فصل پاییز و زمستان دانست. در فصول سرد سال همواره میزان ساخت و ساز و  در نتیجه خرید آهن آلات تا حد زیادی کاهش پیدا میکند که همین موضوع با رکود موجود در بازار محصولات فلزی دست به دست یکدیگر داده اند و کاهش بیش از بیش قیمت ها را رقم زده اند.

نباید تحریم هایی که آمریکا و متحدان آن بر روی صنعت آهن ایران وضع نموده اند را بر تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر را نادیده گرفت. تحریم های آمریکا توانسته تاثیر بسیاری بر روی صادرات آهن آلات ایران به کشورهای دیگر داشته باشد. امروزه بخش نا چیزی از تولیدات فلزی ایران به کشورهای دنیا صادر میشود و چین توانسته با افزایش صادرات خود کاهش صادارت ایران به کشورهای آسیایی را جبران نماید. چین با برنامه ریزی هایی که انجام داده است قصد دارد تا تمام بازارهای غرب آسیا را تصاحب نماید.

اما شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که تحریم های آمریکا چگونه میتواند بر روی کاهش قیمت آهن آلات در بازارهای داخلی تاثیرگذار باشد؟ تحریم کشتیرانی کشور و همچنین تحریم های بانکی موجب شده اند تا امکان صادرات آهن آلات به کشورهای دیگر وجود نداشته باشد و اگر صادراتی نیز انجام شود در سطح بسیار ناچیزی خواهد بود. عدم امکان صادرات آهن آلات و انباشت آن در انبار شرکت های تولید کننده انواع محصولات فلزی باعث شده تا تولیدکنندگان عرضه خود را به بازارهای داخلی افزایش دهند. همین افزایش فروش آهن آلات به بازارهای داخلی توسط تولید کنندگان موجب شده تا قیمت ها تا حد بسیار زیادی کاهشی شود.

تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر ممکن است به هفته های بعد نیز کشیده شود و به همین دلیل آهن میران به اشخاصی که قصد خرید آهن آلات را دارند توصیه مینماید  تا با توجه به روند کاهشی قیمت ها در خرید خود دقت فراوانی به خرج دهند و  تا جای ممکن سعی کنند خرید خود را تا تعیین تکلیف قیمتها به تعویق بیندازند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :