تغییر قیمت آهن آلات در هفته دوم دی ماه

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | شنبه 15 دی 1397 در ساعت 13 : 32 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تغییر قیمت آهن آلات در یک هفته اخیر به گونه ای رقم خورد که قیمت بیشتر محصولات فلزی همچنان به شکلی بود که نه فروشنده از فروش خود رضایت چندانی داشت و نه خریدار تمایل چندانی به خرید از خود نشان میداد.تاثیر تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر بر روی تولید کننده بیشتر از خرده فروشان و مصرف کننده بود به طوردی که بیشتر محصولات فولادی تولید شده توسط کارخانجات همچنان در انبارها دپو شده و بدون مشتری باقی مانده است. البته این نکته نباید ناگفته باقی بماند که تولید کننده نیز تمایل چندانی به فروش محصولات فلزی خود ندارد زیرا بازار پر نوسان این روزها باعث شده تا تولیدکنندگان قادر به تعیین قیمت برای انواع محصولات خود نباشند.

در طی هفته گذشته مانند هفته های اخیر بیشتر مصرف کنندگان برای خرید آهن آلات به دنبال فروشندگانی هستند که آهن مصرفی آنها را به پایین ترین قیمت بفروش برساند. با وجود اینکه خرید آهن آلات کم و بیش در بازار انواع آهن آلات به چشم میخورد اما هنوز هم هیچ یک از طرفین معامله رضایت و رغبت چندانی از خود به دلیل سردرگمی و بلاتکلیفی حاکم بر فضای موجود از خود نشان نمیدهند.

اما تغییر قیمت آهن آلات در هفته دوم دی ماه و تقریبا در اواخر هفته با مقداری افزایش قیمت بخصوص در بازار انواع میلگرد مواجه بود. طی آماری که کارشناسان شرکت آهن میران از تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر ثبت کرده اند میلگرد آجدار افزایش ۷۰ تومانی را تجربه کرد. خرید میلگرد با افزایش ۷۰ تومانی قیمت ها در حالی است که مشتری و مصرف کنندگان بزرگ و کوچک رغبت چندانی از خود در طی هفته ها و ماه های اخیر با وجود کاهش قیمت ها از خود نشان نمیدادند. اما توصیه کارشناسان شرکت آهن میران به  افرادی که قصد دارند تا مبادرت به خرید میلگرد کنند این است که تا تعیین و تکلیف قیمت ها سعی کنند تا از خرید با قیمت های غیر واقعی امتناع کرده و اگر نیاز چندانی به میلگرد و انواع آهن آلات ندارند تا تعیین نرخ مصوب و مشخص از سوی سازمان های قیمت گذار خرید خود را به آينده موکول کنند.

بیشتر شرکت هایی که از مجموعه های بزرگ تولیدی کشور محسوب میشوند این روزها با نوسان رخ داده در بازار حال و روز خوشی ندارند و حتی برخی از این شرکت ها فروش خود را بسته و تمایل چندانی به عرضه محصولات خود ندارند. صادرات انواع آهن آلات نیز بر تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر و همچنین ماه های اخیر تاثیرگذار بوده و میتوان گفت کاهش صادرات باعث شده تا تولیدکنندگان بیشتر به دنبال بازارهای داخلی باشند تا بازارهای خارج از کشور.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :