تغییر قیمت آهن آلات در هفته اول دی ماه ۹۷

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | یکشنبه 9 دی 1397 در ساعت 11 : 43 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر در حالی که روند کاهشی خود را حفظ کرده بود به ناگاه و با شوکی که به این بازار وارد آمد دستخوش تغییراتی شد و قیمت ها تا حدی روند افزایشی پیدا کرد. تغییر قیمت آهن آلات در طی هفته های اخیر باعث شده بود تا مشتری راضی و فروشنده ناراضی باشد اما افزایش ۲۰۰ هزار تومانی قیمت ها دوباره شوک دیگری را به بازار و مخصوصا افراد متقاضی خرید آهن آلات وارد آورد.

تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر(هفته اول دماه ۹۷) تمام بازار را تحت شعاع خود قرار داد و بیشتر محصولات فولادی با افزایش قیمت مواجه بودند. از جمله محصولات فلزی که همزمان با تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر دستخوش تغییرات شد میلگرد بود که قیمت  میلگرد از نوع آجدار در بازار ۳۴۰۰ تومان اعلام گردید. البته در پایان ساعت کاری بازار قیمت این محصول پرمصرف به ۳۶۰۰ تومان نیز رسید که رقم بالایی را به خود اختصاص داد. افزایش قیمت میلگرد تنها بخشی از افزایش قیمت ها بود و در این بازار پر نوسان شاهد بالا رفتن قیمت انواع پروفیل نیز بودیم. قیمت انواع پروفیل آهن در طی هفته گذشته با ۵۰ تومان افزایش مواجه بوده است.

نبشی و ناودانی که از جمله آهن آلات پرفروش بازار محسوب میشوند با تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر، افزایش قیمت به ترتیب ۳۵۰ و ۲۰۰ تومانی را به خود اختصاص دادند. با افزایش قیمت هایی که به آنها اشاره شد به خوبی میتوان پی برد که قیمت ها در بازار به طرز غیر قابل پیش بینی ملتهب شد و جالب است بدانید که نه فروشنده، نه خریدار و نه حتی تولید کننده از این قضیه خوشنود نبودند.

طی تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر(هفته اول دی ماه) بیشتر تولید کنندگان اقدام به بستن بخش فروش خود کرده و از ارائه قیمت و همچنین فروش آهن آلات به بازار و خریدار صرف نظر کردند.

تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر تاثیر خود را بر روی آهن آلات قراضه نیز گذاشت و انواع آهن آلات قراضه رشد ۳۰۰ تومانی را شاهد بودند. طبق اطلاعاتی که کارشناسان آهن میران از منابع موثق دریافت نموده اند احتمال آغاز واردات انواع آهن آلات نیز به گوش میرسد که میتواند خبر خوشی برای افراد متقاضی خرید آهن آلات باشد. اگر واردات آهن آلات صحت داشته باشد باید منتظر افزایش عرضه و کاهش قیمت ها در هفته های بعدی بود که البته روند کاهشی زمانی با آغاز واردات اتفاق خواهد افتاد که شوک دیگری به این بازار وارد نشود.مطابق نظر کارشناسان آهن میران وضعیت پیش آمده برای بازار آهن آلات به نفع هیچ کس نخواهد بود و مسئولان مربوطه باید تصمیمات جدی و مهمی را برای سر و سامان دادن به وضع موجود اتخاذ کنند.  

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :