تغییر قیمت آهن آلات در هفته اول بهمن ماه ۹۷

10 / 10
از 3 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | شنبه 13 بهمن 1397 در ساعت 12 : 34 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر(هفته اول بهمن ماه ۹۷) همچنان محسوس است و البته در این هفته بر خلاف هفته ها و ماه های اخیر بازار تلاطم بیشتری را تجربه کرد. تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر بیشترین تاثیر خود را بر روی بازار میلگرد گذاشته است. برخلاف گذشته که بازار میلگرد روند تقریبا کاهشی را طی میکرد در طی هفته اخیر این روند معکوس شد و قیمت این محصول پرکاربرد فلزی افزایش پیدا کرد. البته هر چند که افزایش قیمت ها در سایر محصولات فلزی نیز مشاهده شد ولی بیشترین تغییر قیمت متوجه انواع میلگرد بود. قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ راد همدان کیلویی ۳۷۱۵ تومان و میلگرد آجدار آناهیتا نیز افزایش ۲۰ تومانی را تجربه کرد. با افزایش ۲۰ تومانی میلگرد آجدار آناهیتا قیمت هر کیلو از این نوع میلگرد به ۳۷۳۰ تومان رسید. البته برخی کارخانه ها سعی کردند تا هیچ افزایش قیمت نداشته باشند و قیمت های خود را همچنان ثابت نگاه داشتند اما مطمئنا طولی نخواهد کشید که این برندها نیز قیمت های خود را افزایش خواهند داد. اما چه دلایلی باعث شده تا تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر روند افزایشی را در پیش بگیرد؟ از عمده دلایلی که باعث شده تا قیمت برخی محصولات فلزی و بخصوص میلگرد روند افزایشی داشته باشد  افزایش تقاضا میباشد. طبق تحقیقاتی که کارشناسان آهن میران به عمل آورده اند عمده دلیل افزایش قیمت  برخی محصولات فلزی و بخصوص میلگرد افزایش تقاضا میباشد. با صدور پروانه های ساخت و ساز توسط شهرداری به مراتب میزان تقاضا برای خرید آهن آلات و بخصوص خرید میلگرد نیز افزایش یافته است  که با افزایش تقاضا از سوی مشتری قیمت ها نیز روند صعودی پیدا کردند.

درست است که تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر و همچنین ماه های پیش باعث شده تا تولیدکنندگان میزان تولید خود را کاهش دهند اما این کاهش تولید به نفع هیچ کس نخواهد بود. کاهش تولید محصولات فلزی باعث میشود تا تولید کنندگان از انباشت محصولات فلزی خودداری نمایند. کاهش انباشت محصولات فلزی در کارخانه ها موجب میشود تا افزایش قیمت ها تنها به جرقه ای بند باشد. کوچکترین افزایش تقاضایی از سوی خریدار میتواند قیمت محصولات فلزی را تا حد زیادی افزایش دهد.

با تمام این اوصاف طبق بررسی های کلی که کارشناسان آهن میران به عمل آورده اند توان مصرف کننده برای خرید آهن آلات به حد اقل خود رسیده و تنها مصرف کنندگان واقعی که پروژه های نیمه کاره را در دست دارند بیشترین خریدار آهن آلات هستند. به عقیده بیشتر خریداران قیمت تعیین شده برای آهن آلات غیر واقعی است و قیمت ها بیش از این کاهش خواهد یافت.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :