تغییر قیمت آهن آلات در هفته اول آذر ماه

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | پنجشنبه 8 آذر 1397 در ساعت 11 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر (هفته اول آذر۹۷) روند کاهشی را در پیش گرفته است و در همین راستا شرکت آهن میران اطلاعاتی را اختیار شما قرار خواهد داد. اولین فلزی که تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر را تجربه کرده است میلگرد میباشد. در طی هفته گذشته بازار خرید میلگرد با افزایش قیمتی مواجه نبوده است و حتی کاهش قیمت نیز در این فلز پر کار برد مشاهده شده است. قیمت میلگرد در طی هفته اخیر با کاهش کمی در میلگرد های سایز ۸ تا ۳۲ مواجه بوده است که میتواند خبر خوبی برای فعالان عرضه ساخت و ساز و فعالیت های عمرانی باشد. از جمله عواملی که در کاهش قیمت میلگرد در هفته گذشته دخیل بوده اند میتوان به محدودیت میزان عرضه میلگرد در بورس کالا اشاره نمود. اگر همین روند ادامه پیدا کند شاهد خواهیم بود که قیمت میلگرد در ماه جاری به قیمت های کف بازارخواهد رسید. البته درست است که کاهش قیمت ها در بازار میلگرد باعث خوشنودی مصرف کنندگان میشود اما مطمئنا این روند موجب کاهش تقاضا نیز میشود که در نهایت ضررهای مالی زیادی را به تولید کنندگان وارد خواهد آورد.

تغییر قیمت آهن آلات در هفته اول آذر ماه

تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر متوجه بازار خرید آهن نیز بوده است به طوریکه تیرآهن های با سایز ۱۴ و ۱۸ با کاهش نسبی قیمت ها مواجه بوده اند. کاهش عرضه آهن در بازار بورس مانند میلگرد از دلایل کاهش قیمت ها بوده است. ناودانی و نبشی که یکی از محصولات پر مصرف بازار خرید آهن آلات میباشند نیز کاهش قیمت های جزئی را تجربه کرده اند و برخیاز فروشندگان قیمت نبشی و ناودانی را تا۷۰۰ ریال در هر کیلو کاهش دادند. طبق پیش بینی کارشناسان تیر آهن، نبشی و ناودانی نیز مانند میلگرد با روند کاهشی قیمت ها در طی ماه جاری مواجه خواهند بود. البته تا زمانی قیمت ها میتوانند روند کاهشی خود را حفظ کنند که شوک دیگری به بازار خرید آهن آلات وارد نشود.

اما از بازار میلگرد و تیر آهن که بگذریم باید به بازار ورق های فولادی اشاره ای داشته باشیم. تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر متوجه انواع ورق ‌مانند ورق سیاه، ورق اکسین، ورق کاویان و ورق گالوانیزه نیز بوده و روند کاهشی قیمت ها به انواع ورق های فوق نیز سرایت کرده است. البته در این بین ورق اکسین مقداری افزایش قیمت داشته و قیمت آن در پایان هفته در مقایسه با اول هفته کمی بالاتر رفته است. از دلایلی که باعث روند نزولی قیمت ورق اکسین شده است باید به محدودیت ورق در کارخانه تولید کننده این نوع ورق در اهواز اشاره نمود. قیمت ورق کاویان در بازار ثبات خوبی داشته و میتوان گفت هیچ افزایش و یا کاهش قیمتی را تجربه نکرده است. ورق گالوانیزه مانند ورق سیاه قیمت های کاهشی داشته و در اواخر هفته سیر نزولی را تجربه کرد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :