تغییر قیمت آهن آلات در هفته آخر آذر ماه ۹۷

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | دوشنبه 3 دی 1397 در ساعت 15 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر(هفته آخر آذر ماه ۹۷) مانند یک ماه گذشته روند رو به کاهشی را تجربه کرد بصورتی که بازار کاهش بی سابقه و بی رویه ای از قیمت ها را تجربه نمود. کاهش عرضه کلیه محصولات فولادی به بازار بورس و همچنین خبرهای ضد و نقیض زیادی که در حاشیه بازار منتشر شد از جمله عواملی بودند که باعث تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر شدند. روند کاهشی قیمت ها به گونه ای بود که به باور بسیاری از کارشناسان این قیمت ها به قیمت های مرداد ماه نزدیک خواهند شد.کارشناسان آهن میران معتقدند که تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر و همچنین ماه گذشته طوری رقم خورده که نظیر آن تا به حال مشاهده نشده است.

تغییر قیمت آهن آلات در اوایل هفته اخیر(هفته آخر آذر ماه۹۷) تا به آنجایی پیشرفت که قیمت آهن به ۳ هزار تومان رسید. کاهش قیمت آهن آلات این فرصت را برای خریداران انواع محصولات فلزی به وجود آورد که بتوانند با پایین ترین قیمت خرید آهن آلات خود را انجام دهند. بازار تشنه خریدار است و بیشتر فروشندگان حاضر به عرضه آهن آلات با پایین ترین قیمت ها هستند. حتی برخی از فروشندگان به دلیل رکودی که حاصل از تغییر قیمت آلات در هفته اخیر به وجود آمده حاضر شدند تا محصولات خود را پایینتر از عرف بازار نیز به فروش برسانند.

اما این کاهش قیمت ها در تاریخ بیست و هفتم آذر ماه نود و هفت شوک غیر منتظره ای را تجربه کار کرد. همچنان که بازار تحت شعاع کاهش قیمت ها قرار داشت ناگهان با خبری که از سوی تولید کنندگان منتشر گردید جو روانی جدید و غیر منتظره ای به وجود آمد. تولید کنندگان در ساعت ۲ ظهر این روز اقدام به افزایش قیمت برخی از محصولات خود از جمله میلگرد نمودند که همین موضوع بازار را تا حدی تحت تاثیر قرار داد. برخی از کارخانه های تولید کننده میلگرد، قیمت های خود را تا ۱۰۰ تومان افزایش دادند.

درست است که این افزایش قیمت ۱۰۰ تومنی میلگرد تا حدودی بر جو روانی بازار تاثیر گذار بود اما در روز بیست و هشتم آذر نود و هفت رئیس اتحادیه فروشندگان آهن اعلام نمود که طی هفته اخیر میلگرد به طور کلی با ۱۰۰۰ تومان کاهش قیمت مواجه بوده که افزایش ۱۰۰ تومانی قیمت در تاریخ بیست و هفتم تاثیری بر قیمت ها نداشته و همچنان میتوان گفت روند کاهشی بسیار خوبی ایجاد شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن در پی تغییر قیمت آهن آلات در هفته اخیر افزود این کاهش قیمت ها باعث بروز لطماتی به تولید کنندگان شده است که از این رو باید تصمیماتی برای جلوگیری از متضرر شدن آنها هر چه سریعتر اتخاذ شود. کارشناسان آهن میران نیز بر این عقیده اند که کاهش قیمت ها بهترین فرصت برای خریداران است تا بتوانند محصولات فلزی خود را با نازلترین قیمت هاو یا بصورت توافقی خریداری نمایند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :